24 Kasım 2020 Salı

SAMSUN'DA TRAFİK POLİSİNİN BİR GENCİN KAFASINA COPLA VURMASI OLAYI İLE İLGİLİ YAŞANANLARIN ÖNCESİ

Samsun'da trafik polisinin bir gencin kafasına copla vurması olayı ile ilgili yaşananların öncesi

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan eski sanayi sitesinde drift yapıldığı gerekçesi ile düğün konvoyundaki bir aracı durdurması ve polislerin bir gencin kafasına copla vurması olayında yeni görüntüler ortaya çıktı.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 19:41 GÜNCEL

Samsun'da polislerin bir gencin kafasına copla vurması olayı ile ilgili yaşananların öncesi ve sonrası. Samsun'un Canik ilçesinde bir düğünde sanayi sitesinde drift yapıldığı gerekçesi ile olay yerine gelen polislerin bir gencin kafasına copla vurması olayı ile ilgili yeni video görüntüleri ortaya çıktı.


Ortaya çıkan görüntülerde, drift olayında bulunmayan bir aracın düğün konvoyunda ilerlerlerken polisler tarafından durdurulduğu görülüyor. Polislerin görüntülerde durdurdukları araca koştukları ve araç içinde bekleyen sürücüyü tutarak araç içerisinden çıkarttıkları görülüyor. 

Sinan Adem Hekimoğlu isimli sürücünün ise görüntülerde polislerin kendisine karşı gösterdikleri sert tutum üzerine bağırdığı ve "Sen beni nasıl böyle çekiyorsun abi. Nereye kaçıyorum. Duymasam durmam burada. Beni böyle alamazsın" dediği duyuluyor.

Yaşanan münakaşanın ardından olay yerine gelen konvoydaki gençlerden birisi de polislere "Terörist mi abi" diyerek tepki gösterdikten sonra olanlar oluyor. 

Kafasına jopla vurulan ve drift olayında bulunmayan o gencin polislerden şikayetçi olduğu öğrenilirken, düğün konvoyunda bulunan ve drift olayında bulunmadığı ortaya çıkan görüntülerden de belli olan sürücü Sinan Adem Hekimoğlu'nun da savcılığa verdiği ifadesinde, "Arkadaşımızın düğünü vesilesi ile konvoya katıldım. Konvoy Piazza Avm'nin arkasanıda bulunan MAPA keresteciliğin önünde gelin ve damadın araçtan inmesi sonucu durduruldu ve konvoyda bulunan Tofaş tarzı araçlar ile çeşitli gösteriler yapıldı. Gösteri bitimi sonrası konvoya devam ettik. Bu gösterilerin hiç birinde olmadığım halde  honda marka aracımla seyir halinde iken korna çalarak dur ihtarı aldım ve aracımın sigortasız olduğunu bildiğim halde hemen aracımı sağa çekerek durdurdum. Görevli memurlar araçlarından inip yanıma geldikleri esnada memurlardan ehliyet ruhsat istemelerini beklerken, nu olduğunu anlamadan şaşkınlık içerisinde görevli olan polis memuru tarafından yaka paça saldırıya uğradım. Üzerimdeki tişörtümü yırtarak ve kemerimi kopartarak polis memuru beni dışarıya çıkartmaya çalıştı. Bunun üzerine bende görevli memura bana bu şekilde davranamazsınız ben terörist değilim bu yaptığınız yasal değil diyerek uyardım. Bir de bu yetmezmiş gibi aracın dışına çıktığım esnada sürekli bana vur bana vur diyerek beni kışkırtmaya çalıştı. Ancak ben kimseye vurmadım. Sonradan farkettim ki yanında bulunan polis memuru tişörtümün görevli memur tarafından yırtıldığını gördüğü halde arkadaşını korumak için eline kamerayı alarak kardeşim kendi üstünü başını neden yırtıyorsun dedi. Bende yalan beyanda bulunduğu için onun kelimesi üzerine sen kaç yaşında adamsın yalan söylemeye utanmıyor musun birde polis olacaksın, senin çoluk çocuğun yok mu dedim. Bana dur dediniz insan gibi durdum beni bu şekilde aracımdan çıkartamazsınız bu yaptığınız yasal değil bana böyle davranmaya hakkınız yok ben terörist değilim dedim. Başta istemesi gereken ehliyet ruhsatımı bana yaptıkları arbededen sonra istediler. Bana bu şekilde usulsüz davrandıkları içinde ehliyetimi vermek istemedim fakat yinede ehliyetimi polislere teslim ettim. Bu esnada konvoydaki arkadaşlarımın bir çoğu yanıma geldi. Bunların içinden biri olan Mahmut Ö. de görevli arkadaşlara ne yapıyorsunuz bu şekilde davranamazsınız diyerek tepkisini gösterdi. Ancak arkadaşımı da bana yaptıkları gibi haksız yere darp ettiler ters kelepçe vurup karakola götürdüler. Aynı şekilde soy ismini bilmediğim bir arkadaşımızın da kafasına cop veya odun benzeri cisim ile ismini bilmediğim trafik polisi darp etmiştir. Bana yalan beyan ile iftira atan haksız yere ehliyetimi alan cezai işlem uygulayan onurumu zedeleyici davranışlardan davacı ve şikayetçiyim. Ayrıca aracıma ve şahsıma yazılmış olan cezaların iptalini ehliyetimin geri verilmesini talep ediyorum" diyerek şikayetçi oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

ahmet 5561

23 Ağustos 2019 Cuma 18:33

yorum yapan sayın arkadaşlar bu olay sizin çocuğunuzun başına gelse de aynı yorumları yaparmıydınız polis dediğim kimdir ki sebepsiz şiddet yapma hakkını kendisinde nerden buluyor suçu varsa cezasını hukuk verir polis veremez SAYIN VALİ GÖSTERİN ADALETİNİZİ herkes haddini bilecek

Ahmet Bayrak

22 Ağustos 2019 Perşembe 00:03

Ne kadar çok meraklısınız düşman yaratmaya..! Şunu mu demeliyiz biz de size.. Polis düşmanlığı yapıyor isek sizde vatan düşmanlığı mı yapıyorsunuz. Bu mudur kıstas! Habere konu olan şahısında hukuki ve açıklama yapma gibi demokratik hakları var. Ve ayrıca başınıza geldiğinde polisimize devletimize veryansın edip demediğinizi bırakmıyorsunuz ama! Polis baş tacımızdır bu böyle biline. Düşman yaratma alışkanlığından vazgeçin!

Polis sabırlı

21 Ağustos 2019 Çarşamba 23:33

Polislerin sabrı taktire şayan bence. Siz de haber adı altında çaktırmadan polis düşmanlığı yapıyorsunuz ama çok belli oluyor. Bir kez olsun düzgün haber yapabilseniz keşke. Bel ki az da olsa saygınlığınız olurdu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci sert çıktı! Çıkarcıların kuyruğuna basmaya devam edeceğim

Cemil Deveci sert çıktı! Çıkarcıların kuyruğuna basmaya devam edeceğim