25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA TÜRK-İŞ EĞİTİM MERKEZİNİN KÜTÜPHANE OLMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Samsun'da Türk-İş Eğitim Merkezinin Kütüphane olması için protokol imzalandı

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane olması ile ilgili protokol Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalandı.

17 Haziran 2020 Çarşamba 14:56 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nü temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında Türkiye’nin en büyük ikinci kütüphanesi yapımı için protokol imzalandı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane olacak olması ile ilgili “Atakum’a yapacağımız kütüphane, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nden sonra ülkemizin ikinci en büyük olma özelliğini taşıyacak” dedi.

Atakum ilçesindeki ‘Türk-İş Eğitim Merkezi’nin 7/24 hizmet verecek kütüphaneye dönüştürülmesi için gerekli çalışmalar hızlandı. Her yaştan insanın faydalanabileceği kütüphane için bugün protokol yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nü temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal arasında makamda yapılan protokol karşılıklı olarak imzalandı.Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 katlı, yaklaşık 30 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak Türkiye’nin ikinci büyük kütüphanesini Samsun’a kazandıracaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Atakum’a yapacağımız kütüphane, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nden sonra Türkiye’nin ikinci en büyük olma özelliğini taşıyacak. En kısa sürede inşa edeceğiz. Her yaş grubunun yararlanacağı, doktora öğrencilerinden tutun da okul öncesi öğrencilerine kadar geniş bir kitleye hitap edecek kütüphanenin protokolünü imzaladık. Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Yeni kütüphanenin kullanım alanı ve mimarisiyle Samsun’a önemli bir değer katacağını belirten Başkan Demir, “Bakanlığımızın katkılarıyla inşa edeceğimiz kütüphanemiz, teknolojik altyapı desteğiyle de çağa uygun bir şekilde tamamlanacak. Kitap kafe, araştırma merkezi, sosyal mekanlar, zeka oyunları atölyeleri gibi birçok alan içerisinde yer alacak. Kütüphaneler bir ilin tarihine, kültürüne ve geçmişine de ışık tutan mekanlardır. O ilin prestijidir. Samsun’umuza yakışan bu bina 7/24 açık olacak. Burada herkes kitap okumanın keyfini yaşayacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

18 Haziran 2020 Perşembe 13:42

Mekanın sahibi sendikanın haberi var mı acaba :) :) :)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Baro Başkanı Gürbüz'den Çoklu Baro Sistemi açıklaması! Mümkün değil

Samsun Baro Başkanı Gürbüz'den Çoklu Baro Sistemi açıklaması! Mümkün değil