24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA VAKALAR ARTIYORKEN DOLMUŞ VE MİNİBÜSLERDE TIKA BASA YOLCU TAŞINIYOR

Samsun'da vakalar artıyorken dolmuş ve minibüslerde tıka basa yolcu taşınıyor

Samsun'da KoronaVirüs vakaları yüzde 100 artarken, şehir içinde toplu taşıma yapan dolmuş ve minibüslerin halen tıka basa yolcu alınması şaşkınlık yaratıyor.

09 Aralık 2020 Çarşamba 13:11 GÜNCEL

Samsun'da Covid-19 vakalarında hızlı bir artış yaşanırken, dolmuş ve minibüslerde sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak şekilde yolcu taşımacılığının yapılmaya devam edilmesi tepkilere neden oluyor.


Samsun'da Korona vakaları artarken minibüs ve dolmuşlar tıklım tıklım.. Samsun'da minibüs ve dolmuşlarda tıka basa yolcu yolcu taşımacılığının yapıldığı görüntüler pes dedirtti.

Artan korona vakalarıyla gündemde olan Samsun'da, Atakum-Türkiş minibüs hattındaki görüntüler pes dedirtti. Ayakta yolcu alan minibüs, koronavirüse davetiye çıkartırken, yapılan denetimlerdeki eksiği gözler önüne serdi. Öte yandan şehir içi toplu taşıma yapan dolmuşlarda da şoförlerin dolmuşlarda sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak şekilde sıkış tıkış yolcu taşımaya devam ettikleri görüldü.

VALİLİK MÜCADELE EDİYOR, DİĞER KURUMLAR?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun'da Korona virüs vakalarının arttığını duyurmuş, Samsun Valiliği de artan vakalara karşı vatandaşları bilinçlendirmek için #SamsunKoronayıYener ve BaşarabilirsinSamsun hashtagleriyle twitter üzerinden sosyal medya çalışması başlatmıştı.Toplu taşıma araçlarında denetimlerin arttığının da duyurulduğu Samsun'da, Atakum- Türkiş minibüs hattındaki görüntüler, durumun vahametini gözler önüne serdi. 

DENETLEME YOK
Minibüslerin ayakta yolcu almaya devam etmeleri, koronavirüs denetimlerindeki açığı da ortaya koydu. Her gün koronavirüs vakalarıyla ilgili yeni bir uyarı yapılan ve tedbir alındığı kaydedilen Samsun'da yaşanan bu görüntüler, yapılan çalışmaların boşa mı gidiyor sorusunu akıllara getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Isimsiz

09 Aralık 2020 Çarşamba 21:25

Ben tranvayi tercih ediyirum genellikle orada sosyal mesafeyi soran ve takan yok üst üste gidiyoruz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Yönetimi Mustafa Demir'i ziyaret etti

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Yönetimi Mustafa Demir'i ziyaret etti