29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DAN BOZKURT İLÇESİNE GİDEN 36 KOMANDO FEDAKARCA GÖREV YAPIYOR

Samsun'dan Bozkurt ilçesine giden 36 komando fedakarca görev yapıyor

Samsun'dan sel felaketi geçiren Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine giden 36 komando, bölgede yaraların sarılmasında fedakarca görev yapıyor.

19 Ağustos 2021 Perşembe 14:42 GÜNCEL

Samsun İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölük Komutanlığında görev yapan 36 Mehmetçik, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesine gitti.


Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinde büyük zararlar gören Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaraların sarılması için güvenlik güçleri ve askerler fedakarca mücadele ediyor. Samsun'dan bölgeye giden 36 Mehmetçikte, Bozkurt ilçesinde çamurlar içerisinde görev yaparak, temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.Öte yandan Samsun Valiliği, Bozkurt ilçesinde sel felaketinin yaralarını sarmak için mücadele eden 36 komando ile ilgili yaptığı açıklamada, "Milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet veren İl Jandarma Komutanlığımız, sel felaketinin büyük hasara yol açtığı afet bölgesinde de fedakârlık ve özveriyle görev yaparak, afetzede vatandaşlarımızı bu zor günlerinde yalnız bırakmıyor. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde vatandaşlarımızın yardımına koşan Samsun İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölük Komutanlığımıza bağlı 36 personel, ev ve iş yerlerinin içine dolan çamur ve enkazın kaldırılarak temizlenmesi, yaraların sarılması ve afetin izlerinin silinmesi için yoğun bir çalışma yürütüyor." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor-Balıkesirspor maçını hakem Alper Çetin yönetecek

Yılport Samsunspor-Balıkesirspor maçını hakem Alper Çetin yönetecek