29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DAN YANGIN FELAKETİ GEÇİREN ANTALYA'YA İKİ TIR DOLUSU YARDIM GÖTÜRDÜLER

Samsun'dan yangın felaketi geçiren Antalya'ya iki tır dolusu yardım götürdüler

Samsun'da Atakum Şehir Platformu, 1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı, 2 tır dolusu yardım malzemesini yangın felaketi geçiren Antalya’nın Aksu İlçesine ulaştırdı.

09 Ağustos 2021 Pazartesi 17:38 GÜNCEL

Samsun'dan yola çıkan Atakum Şehir Platformu, 1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı heyeti, yangın felaketi geçiren  Antalya’nın Aksu İlçesine iki tır yardım malzemesi götürdü.


Türkiye’de birçok şehrin etkilendiği ve çok sayıda ormanın kül olduğu yangınlar, Samsun’da da birçok sivil toplum kuruluşunu harekete geçirdi. Yangın bölgelerinde mağdur olan vatandaşların, bu mağduriyetini gidermek için düğmeye basan Atakum Şehir Platformu, 1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı, güç birlikteliği yaparak topladıkları 2 tır dolusu erzak, giyim eşyası, ilk yardım maddesi ve yangın tüpleriyle 7 araçla Antalya’nın Aksu İlçesine ulaştırdı.

AKSU BELEDİYESİNDEN TEŞEKKÜR
Kapsamlı bir yardım kampanyası düzenleyen ve kısa sürede çok sayıda hayırseveri harekete geçiren Atakum Şehir Platformu, 1453 Fatihspor Kulübü ve Fatih Mahallesi Muhtarlığı, Antalya’nın Aksu İlçesinde, Aksu Belediyesi ekipleri tarafından karşılandı. Yardımlar, belediye çalışanlarının destekleriyle sahiplerine dağıtıldı. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Samsun’dan gelen destek karşısında mutlu olduğunu söylerken Özel Kalem Müdürü Hasan Kızılkaya ve Başkan Yardımcısı Yusuf Koçyiğit dağıtımlara bizzat katıldı.HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Yangınları sebebiyle evlerinden olan, zor durumda kalan vatandaşlara destek olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu söyleyen 1453 Fatihspor Kulübü Başkanı Tonguç Ali Anıl, “Doğal afetler, beklenen durumlar değildir. Böylesi zor bir durumda, herkes üzerine düşeni yapmalı ve milletçe kucaklaşmalıyız. Biz de bu düşünceden hareketle güç birlikteliği yaptık, hazırlanan yardım tırlarıyla bölgeye ulaştık. Samsun’dan Antalya’ya bir dostluk köprüsü kurduk. Destek olan, bu güç birlikteliğinin bir parçası olan herkese teşekkür ediyoruz. Samsun’a ve Samsunluya yakışır destek çalışması oldu” dedi.

“SESSİZ KALAMAZDIK”
Türkiye’yi üzüntüye boğan yangınlar sonucunda çok sayıda insanın zor durumda kaldığına dikkat çeken Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil, “Yaşanan yangınlar, ormanlarımızı kül ederken, o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızı da son derece zor durumda bıraktı. Bu mağduriyet karşısında sessiz kalmak, izlemek imkansızdı. Biz de kısa sürede bir yardım hareketi başlatarak, yangın bölgesindeki vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını topladık. Acil şekilde bölgeye ulaşarak bu yardımları sahiplerine ulaştırdık” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçesinde sel alarmı! Terme Çayı taştı

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçesinde sel alarmı! Terme Çayı taştı