17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUNLU İDLİB ŞEHİDİ TAYFUN PEKEL'İN İSMİ DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ SOKAĞA VERİLECEK

Samsunlu İdlib şehidi Tayfun Pekel'in ismi doğup büyüdüğü sokağa verilecek

Samsun doğumlu İdlib şehidi piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel'in ismi Canik ilçesinde doğup büyüdüğü Düvecik mahallesinde ki sokağa verilecek.

03 Mart 2020 Salı 14:55 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İdlib'te Suriye rejiminin hain saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in isminin doğup büyüdüğü sokağa verileceğini açıkladı.


Samsun'un Canik ilçesi Düvecik Mahallesi 482. caddede doğup büyüyen piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel, 27 Şubat Perşembe günü görev yaptığı İdlib'te teröristlerce şehit edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Canik ilçesine bağlı Düvecik mahalle mezarlığında toprağa verilen şehit piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel'in ismi Canik Belediye Meclisi’nin aldığı kararla yaşadığı sokağa verilecek.Canik Belediye Meclisi Mart ayı birleşiminde oy birliğiyle alınan karar sonrası çalışmaları başlattı.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in bu vatan uğruna can verdiğini, Canik Belediye Meclisi olarak ona sahip çıkmak ve hatırasını yaşatmak adına yaşadığı sokağa ismini verme kararı aldıklarını söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Evladımız bu vatan için canını verdi. Biz de onun adını doğup büyüdüğü sokağa verme kararını aldık. Şehidimizin vatan, millet, bayrak, hürriyet uğruna canından geçmesinin yanında bu yaptığımızın çok kıymeti harbiyesi yok belki ama mühim olan yıllar geçse de şehidimizin adının unutulmaması ve kalıcı hale gelmesidir. Pekel evladımızla gurur duyuyoruz. Bu kararımızı komisyon çalışmaları netleşince en kısa sürece uygulamaya geçireceğiz. Bu hususta hassas davranan Belediye Meclis üyelerimize de hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

oss

04 Mart 2020 Çarşamba 23:12

Devlet himayesinde büyümüştür....

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'dan Suriyelilerle ilgili flaş açıklama

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'dan Suriyelilerle ilgili flaş açıklama