04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUNLU ŞEHİT ADEM GÜVEN'İN ANNESİ HELALLİK ALINIRKEN HAİNLERE İNAT BAŞINI DİK TUTTU

Samsunlu şehit Adem Güven'in annesi helallik alınırken hainlere inat başını dik tuttu

Batman'da şehit olan Samsunlu jandarma uzman onbaşı Adem Güven için İlkadım ilçesi Hastane mahallesinde alınan helallik sırasında şehidin annesi Saime Güven'in hainlere inat başını dik tutması ve ağlamaması dikkat çekti.

01 Eylül 2018 Cumartesi 14:35 GÜNCEL

Samsun'da bugün toprağa verilen şehit jandarma uzman onbaşı Adem Güven için İlkadım ilçesi Hastane mahallesinde bulunan evinin önünde helallik alındı. 


Türk Bayrağına sarılı naaşı Hastane mahallesine getirilen şehit Adem Güven'in annesi Saime Güven ise burada oğlunun tabutunun başından biran bile olsun ayrılmadı.  Jandarma uzman onbaşı Adem Güven'in şehit olması nedeni ile mahalle sakinleri ve şehidin yakınları büyük üzüntü yaşayarak gözyaşları dökerken, şehit Adem Güven'in annesi Saime Güven ise metanetli duruşu ile dikkatleri çekti.Batman'ın Kozluk ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen Adem Güven'in cenazesi dün Çarşamba Havalimanına getirildiğinde şehidin annesi Saime Güven, "Hainlere inat ağlamayacağım. Bir oğlum daha olsa yine gönderirim" demişti.

Şehit Adem Güven'in naaşı ailesinin yaşadığı İlkadım İlçesi Hastane mahallesinde alınan helalliğin ardından cenaze namazı için Büyük Camine götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit Adem Güven'in ablası kardeşinin tabutunu öpüp, kokladı

Samsunlu şehit Adem Güven'in ablası kardeşinin tabutunu öpüp, kokladı