27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUNLU ÜNLÜ SANATÇI ORHAN GENCEBAY AHABER'E KONUŞTU: BİRLİK OLURSAK BİZİ KİMSE BÖLEMEZ

Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay AHaber'e konuştu: Birlik olursak bizi kimse bölemez

Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay, AHaber kanalında Kerim Ulak'ın sorularını yanıtladı. "Birlik olursak bizi kimse bölemez" dedi.

16 Mart 2019 Cumartesi 15:18 GÜNCEL

Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay, AHaber kanalına verdiği özel röportajda Kerim Ulak'ın sorularını yanıtladı.


Sanatçı Orhan Gencebay AHaber'e verdiği röportajda sanatın yaşamın estetiği olduğunu ve sanatçılarında milli ve yerli değerleri koruması ve yüceltmesi gerektiğini söyledi. 

1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğu dönemde sanatçılara yemek verdiğini ve bu yemekte Erdoğan'a bir soru sorduğunu anlatan Orhan Gencebay,  "Özür dileyerek sordum onu çok sevdiğimi söyledim. Ne yapmak istiyorsun dedim. Geleceğe yönelik projen nedir dedim. Ben yerli ve milli değerleri yüceltmek ve korumak istiyorum dedi. Zaten bunu yapıyor. Ben bunu 1994'de duydum. Halkımız seçti onu. Halk ne diyorsa onun dediği olacak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan seçildi ve görevini yapacaktır. Çok güzel bir şekilde kazanımlarımız var. Diz çöküyorduk şimdi diz çökmüyoruz bu harika değil mi. Bunu yapandan Allah razı olsun" dedi.





TERBİYESİZLİK YAPANLAR VAR
Sanatçı Özdemir Erdoğan ve sanatçılara yönelik yapılan linç kampanyası ile ilgili Kerim Ulak'ın sorusuna da yanıt veren Orhan Gencebay, bu konuda da  "Özdemir Erdoğan değerli bir sanatçıdır. Cumhurbaşkanımız sanatla ilgili on derece duyarlı.  Bu ortamda biz tüm sorunları çözebiliriz diye ümidimiz var. Biz sorunlarımızı devlete  anlatacağız. Kim yardımcı devletimiz yardımcı. Her dönemde kimlere gittiysek o zaman o yöneten kişilerin adları ile sanatçılara onun yalakası gibi söyleyenlerde çıkıyor. Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Turgut Özal hepsini tanıyoruz. Hangisine derdimizi anlattıysak ya Özalcı olduk ya Demirelci olduk. Kale almıyorum ama terbiyesizlik yapanlar var. Bu söylemler çok çirkin. Siyaset ve görüşler farklı olabilir. Ama insanlarda şu var. Kendi görüşünden olmayanlara hayat hakkı tanımıyorlar. Muhalif olabilir ama karşıdakini yok edecek şekilde  davranmaması lazım. Üzülüyoruz." 



AHaber kanalında Kerim Ulak'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sanatçıları baskılara direnme çağrısı yapması ile ilgili sorusunu da cevaplandıran sanatçı Orhan Gencebay, "Ne baskısı. Ben böyle bir şey bilmiyorum. Böyle bir baskı bilmiyorum. Kesinlikle hayır. İlk defa sanatla ilgili ciddi ele alınabilecek bir ortam görüyorum. Muhalif sanatçı diye bir şey olmaz ki. Sanatın siyaseti yoktur. Sanat siyaset yapmaz. Benim ülkemi idare eden kimse ona saygı duyarım. Kim olursa olsun. Kılıçdaroğlu yada Devlet Bahçeli de olabilirdi. Kim ülkemi idare ediyorsa ona saygı duyarım. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak sanatçı duyarlılığı ile geçmişte onlarla beraber oldum. Şuanda Recep Tayyip Erdoğan var tabiki onunla beraber olacağım. "dedi

Son 10 yılda Türkiye'nin çok güzel yerlere geldiğini de belirten Orhan Gencebay, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, birliğe ve dirliğe ihtiyacım olduğunu vurgulayarak, "Muhalefet olmadan olmaz. Ama ülkemiz için herkes birlik olmak zorunda. Atamız atalarımızla birlikte bu ülkeyi kurarken, bölünmez bütünlüğü ile kurdu. Bizim ülkemizi kimse bölemez. " diye konuştu.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Salıpazarı Belediyesi Başkan adayı Halil Akgül: Yol sorunlarını tarihe gömeceğiz

Cumhur İttifakı Salıpazarı Belediyesi Başkan adayı Halil Akgül: Yol sorunlarını tarihe gömeceğiz