27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUNLU ÜNLÜ TİYATRO VE SİNEMA OYUNCUSU FERHAN ŞENSOY HAYATINI KAYBETTİ

Samsunlu ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ferhan Şensoy hayatını kaybetti

Samsun doğumlu ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Ferhan Şensoy, 70 yaşında hayatını kaybetti. Ferhan Şensoy kimdir, nerelidir, hayatı ve filmleri..

31 Ağustos 2021 Salı 11:55 GÜNCEL

Sanat camiası usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un ölüm haberi ile yasa boğuldu. Samsunlu ünlü sanatçı Ferhan Şensoy'dan acı haber..


Tiyatronun usta ismi Ferhan Şensoy, bir süredir tedavi görüyordu. Bir ay önce hastaneye kaldırılan Ferhan Şensoy, bugün hayata veda etti. 26 Şubat 1951 Samsun'un Çarşamba ilçesi doğumlu olan usta isim Ferhan Şensoy, beyaz perdede Pardon filmi ile çıkış yapmıştı. 

Pardon filminde bir süre önce hayata veda eden Rasim Öztekin ile kameralar karşısına geçen Şensoy, bu film ile hayranlarının gönlünde yeniden taht kurmuştu.

1977 yılında ilk filmi Kızını Dövmeyen dizini döver adlı müzikali çeken Ferhan Şensoy, 1980 yılında ise oyuncu Derya Baykal ile evlenmişti. 2004 yılında Derya Baykal ile ayrılan Şensoy, tiyatro sahnesinde ise çok sayıda oyuna imza attı. Ferhan Şensoy, Şans Kapılı Kırınca isimli sinema filmi ile de son dönemde hayranlarının beğenisini toplamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi Zafer Bayramını Selçuk Balcı ve İsmail Altunsaray konseri ile kutladı

Atakum Belediyesi Zafer Bayramını Selçuk Balcı ve İsmail Altunsaray konseri ile kutladı