20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUNLULARA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN YENİ UYARI! KORONA VİRÜS AİLE İÇİNDE YAYILIYOR

Samsunlulara Sağlık Müdürlüğünden yeni uyarı! Korona Virüs aile içinde yayılıyor

Samsun Sağlık İl Müdürlüğünden, Samsunlulara Korona Virüs ile ilgili "Korona Virüs- Covid-19 aile içinde yayılıyor" uyarısı geldi, aile içi ziyaret ve davetlerin yapılmaması istendi.

28 Mayıs 2020 Perşembe 14:54 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Samsunlulara Korona Virüs ile ilgili yaptığı yeni uyarıda, aile içi ziyaret ve davetlerin virüsün yayılmasına sebep olduğunu vurgulayarak aileleri uyardı.


Yapılan tüm uyarılara rağmen halen aile içi ziyaret ve davetlerin sürmesinin ciddi risk oluşturduğunu açıklayan Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Samsun'da vakaların özellikle aile içinden çıktığına dikkati çekti.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, Korona Virüs ile ilgili ailelere yönelik uyarı açıklamasında  "Aileler nedense hastalığın kendilerine, aile dışındaki bir kişiden bulaşacağı düşüncesiyle hareket ediyor. Bu nedenle akraba ziyaretlerine ve sıkı aile ilişkilerine devam ediyorlar. Böyle olunca tek pozitif vakayla başlayan bulaş, aynı aileden 8-10 kişinin pozitif olmasıyla sonuçlanıyor. Herkesi bu durumu dikkate alıp, aile ziyaretlerine ara verip, kontrollü davranmaya davet ediyorum" dedi.

Korona Virüs ile ilgili şuan en hatalı davranışın tehlikenin geçmiş gibi davranılması olduğunu da vurgulayan Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, il dışından Samsun'a gelenlere de dikkati çekerek, hala il dışından resmi izinle memleketine gelenlerin davet verdiğini ve bu davetlere onlarca insanın yayılım riskini düşünmeden katıldığını, bu tabloda vaka sayısını sıfırlamanın kısa vadede kolay olmayacağını söyledi. 

Böyle bir ortamda hala bayramda sokağa çıkma yasağı vardı, bayram sonrası ziyaretlerimi yaparım düşüncesinde olanların var olduğunu söyleyen Samsun Sağlık il Müdürü Oruç, bu davranışın son derece yanlış olduğunu, ev ziyaretlerinin, özellikle il dışından gelenlerin ziyaretlerinin bir süre ertelenmesi gerektiğini, yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak camilerde de ibadet sırasında belirtilen kurallara uyulmasının önem arz ettiğini, ne kadar bir arada olup, sosyal mesafe kurallarını ihlal edersek, herkesin o kadar çok risk altına gireceğini hatırlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Oltan Köleoğlu Enerji firması kara propagandaya tepki gösterdi

Oltan Köleoğlu Enerji firması kara propagandaya tepki gösterdi