24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUNSPOR KULÜBÜNDEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE DESTEK AÇIKLAMASI

Samsunspor Kulübünden İstanbul Sözleşmesine destek açıklaması

Samsunspor Kulübü son günlerde tartışma konusu olan ve Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da savunan kadınlar için 'Fahişeler' dediği İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazılı açıklama geldi.

05 Ağustos 2020 Çarşamba 02:48 GÜNCEL

Samsunspor Kulübü, İstanbul Sözleşmesi açıklaması ile dikkatleri çekti. Kırmızı beyazlı kulüpten yapılan açıklamada "İstanbul Sözleşmesini destekliyoruz" denilirken Samsunspor'dan yapılan bu açıklama sosyal medyada tartışmalara da neden oldu.


Yılport Samsunspor Kulübünden İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.
"Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu kadınına hitaben "Ey kahraman Türk kadını , sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın!" sözlerini söylemiş ve milletimizi kurtuluşa ve zafere götüren mücadelede Türk kadınının emeğini bu sözlerle ölümsüzleştirmişti. Atatürklü armayı göğsümüzde taşımanın gururuyla, Samsunspor olarak biz de Atamızın kadına verdiği yüksek değeri, temel değerlerimizden biri olarak görüyoruz ve her zaman kadın erkek eşitliğinin savunucusu olacağız. Kadınlarımızı her türlü ayrımcılığa karşı korumak ve aile içi şiddeti ortadan kaldırmak için İstanbul Sözleşmesi'ni destekliyoruz. Ülkemizin ilk imzacı devletler arasında olduğu bu sözleşmenin, kadınlarımızın ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadığı, aile içi şiddetin tarihe karıştığı bir Türkiye için vazgeçilmez olduğuna inanıyoruz. Kadınları şiddetten ve ayrımcılıktan uzak tutmak ve cinsiyet fark etmeksizin şiddetle mücadele etmek amacıyla hazırlanan İstanbul Sözleşmesi'ni yaşatmak için, herkesi bu sözleşmenin destekçisi olmaya davet ediyoruz."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Erhan Usta kızını evlendirdi düğünden çok bu fotoğraf konuşuldu

Erhan Usta kızını evlendirdi düğünden çok bu fotoğraf konuşuldu