24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'U AĞLATAN ZEKİYE NİNE SESSİZ SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ

Samsun'u ağlatan Zekiye nine sessiz sedasız toprağa verildi

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde virane bir evde çaresiz bir şekilde yaşayan 93 yaşındaki Zekiye Behatır'ın gündeme gelen video görüntüleri yürek yakarken, yaşlı kadının ölüm haberi ise Samsun'u üzüntüye boğdu.

27 Aralık 2020 Pazar 22:55 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi Tatlı Elma mahallesinde virane haldeki evde çekilen görüntüleri ile yürekleri dağlayan Zekiye Behatır'ın cenazesi sessiz sedasız toprağa verildi.


Yaşadığı virane evde soğuk bir odada yaşam mücadelesi veren 93 yaşındaki Zekiye Behatır vatandaşlar tarafından bulunarak, hastanede kaldırılmıştı. Hastanede tedavi olduktan sonra Samsun'da bir bakım merkezine alınan Zekiye Behatır'ın yürek burkan görüntülerinin ardından yakalandığı Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirmesi büyük üzüntüye neden olmuştu.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde cenazesi toprağa verilen 93 yaşındaki Zekiye Behatır'ın mezarını ziyaret eden Yeniçağ Gazetesi 19 Mayıs İlçe Temsilcisi İbrahim Akkuş, ömrünün son günlerini yalnız ve sıkıntı içerisinde geçiren yaşlı kadın için dua etti. İbrahim Akkuş, yürekleri yakan Zekiye Behatır'ın sessiz sedasız toprağa verildiği mezar yerinin görüntülerini Samsun Kent Haber'e gönderirken, bir süre önce görüntülerini çektiği 93 yaşındaki Behatır'ın vefatı karşısında büyük üzüntü yaşadı. İbrahim Akkuş, 11 Kasım tarihinde görüntülerini çektiği yaşlı kadının 12 Kasım tarihinde bulunduğu evden alınarak bakım merkezine götürülmesini sağladı. İbrahim Akkuş yaşanan bu acı olayı 21 Aralık tarihinde ise dile getirerek, 93 yaşındaki Zekiye Behatır'ın dramını gözler önüne serdi. Zekiye Behatır ise 22 Aralık tarihinde hayatını kaybetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

28 Aralık 2020 Pazartesi 12:58

Sayın valim ah sayın valim belediye başkanları lüks araçlara binip gezerken siz 2 milyonluk güzel aracına binerken 2020 de böyle yoksulluktan vefat eden büyüklerimizi gördüğümüzde nededim biliyormusunuz ne varsa milletimizde var Samsun halkı hemen adres sordu yardım etmek için ama belediye başkanları ve siz sayın valimiz neredeydiniz efendimiz Hz Muhammed S. A. V komşusu açken uyuyan bizden değildir der

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Dağlı Kaymakamlara talimat verdi! Yoksul ve fakirleri bulun

Samsun Valisi Dağlı Kaymakamlara talimat verdi! Yoksul ve fakirleri bulun