25 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN ATAKUM BELEDİYESİNDE MAAŞINI İSTEDİĞİ İÇİN BİR İŞÇİ İŞTEN ÇIKARTILDIĞINI AÇIKLADI

Samsun'un Atakum Belediyesinde maaşını istediği için bir işçi işten çıkartıldığını açıkladı

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesinde basın biriminde görev yapan Samet Gürcü, maaşını istediği için işten çıkartıldığını açıkladı.

28 Mayıs 2019 Salı 14:28 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde basın biriminde görev yapan Samet Gürcü, ödenmeyen maaşını istedikten bir gün sonra tazminatının da ödenmeyeceği söylenerek işine son verildiğini açıkladı.


Atakum İlçe Belediyesinde 2.5 yıldır basın biriminde görev yapan Samet Gürcü, geciken maaşını almak için dilekçe verdiğini, bu dilekçeyi verdikten bir gün sonra ise belediyede ki işinden çıkartıldığını öğrendiğini belirterek, "Uzun süredir ödenmeyen maaşımı istedikten bir gün sonra, Atakum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğündeki görevime son verildi. Haklı bir gerekçe olmaksızın işime son verilmesine rağmen, tazminat ödemesi yapmayacaklarını, mahkeme yoluna başvurabileceğim, tarafıma kurum avukatı tarafından tebliğ edildi. Göreve geldiği günden itibaren ‘önceliğimiz emekçi kardeşlerimizin maaşı’ ifadeleriyle emek üzerinden siyaset yapan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin, maaşını isteyen personeliyle ilgili tutumunu ve hakkı olan tazminatını ödememek konusundaki tavrını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.31 Mart yerel seçimleri sonrası işten çıkartılan işçilerle gündeme gelen Atakum Belediyesinde, son olarak Samet Gürcü'nün maaşını istediği gerekçesi ile işten çıkartıldığı iddiasına, belediyenin cevap hakkını kullanması durumunda o açıklamalara da sayfamızda yer vereceğimizi belirtiriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

29 Mayıs 2019 Çarşamba 12:35

Hiçkimse Yaşattığnı Yaşamadan Ölmez.. Çok Insanın hakkı gasp edildi ishak taşçı denilen hırsız tarafından o zaman sesin niye çıkmıyordu Samet Efendi...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti

Samsun İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Necattin Demirtaş'ı ziyaret etti