25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNE YAPILACAĞI AÇIKLANAN 10 BİN KİŞİLİK CAMİ TARTIŞMA ÇIKARTTI

Samsun'un Bafra ilçesine yapılacağı açıklanan 10 bin kişilik cami tartışma çıkarttı

Samsun'un Bafra ilçesine yapılacağı açıklanan 10 bin kişilik cami tartışma çıkarttı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, müjde olarak verdiği camiyi, milletin yapacağını, belediyenin parasını camiye aktarmayacağını açıkladı.

08 Şubat 2020 Cumartesi 19:21 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın yapılacağını açıkladığı 10 bin kişilik cami olayında, belediye başkanının "Belediyenin parası yok camiyi millet yapacak" demesi şaşkınlık yarattı.


AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Kılıç, önceki gün Bafra ilçesine 10 bin kişilik cami yapılacağını müjdelemişti. Bafra ilçesine yapılacağı müjdelenen 10 bin kişilik cami tartışma çıkartırken, 'Bafra'nın başka sorunu yok mu' diyenler cami yerine ilçede istihdam alanları oluşturacak yatırımların yapılması gerektiğini savundu.

SAMSUN CAMİ SAYISINDA 4'ÜNCÜ İL
Samsun, Türkiye genelinde cami sayısı bakımından en fazla camisi olan 4'üncü il olurken, Bafra ilçesinde ise 345 cami bulunuyor.

Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise önceki gün yaptıkları açıklamalarda Bafra ilçesine 10 bin kişilik cami yapılacağına dair verdikleri beyanatlarla gündeme geldi.

Bafra ilçesinde 10 bin kişilik cami konusu konuşulurken, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç söz konusu cami ile ilgili yaptığı ikinci bir açıklama ile de herkesi şoke etti.

BELEDİYENİN PARASINI CAMİYE AKTARAMAM
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 10 bin kişilik cami ile ilgili yaptığı son açıklamasında, "Alanı ayırdık. Cami yapım maliyetine gelince bu camiyi yapacak biz değiliz. Camiyi yapacak olan milletin kendisidir. Biz belediye olarak kepçe, kum, çakıl gibi şeyler lazım olursa göndeririz. Ama biz belediyenin kasasından bunu karşılayamayız. Ben çalışanın maaşını belediyenin kendi işlerini yapmak isterken buna kaynak ayıracak değiliz. Ama camiyi Allah'ın izni ile millet yapacak. Biz gerekli şeyleri yaparak dernek kuracağız. Bafra bu gibi yardım konularında kendisini kanıtlamıştır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ezgi

08 Şubat 2020 Cumartesi 19:38

Bafra gibi küçük nüfuslu bir yere cami yapılması çok anlamsız camiyi gösteriş olarak kullanan zihniyet ile aynı şehirli olmak bile üzücü

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da karda yokuş aşağı kayan otomobilin takla atma anı

Samsun Atakum'da karda yokuş aşağı kayan otomobilin takla atma anı