25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN KAVAK İLÇESİNDE ENGELLİ AMCADAN DEPREMZEDELERE DUYGULANDIRAN YARDIM

Samsun'un Kavak ilçesinde engelli amcadan depremzedelere duygulandıran yardım

Samsun'un Kavak ilçesinde bedensel engelli ve konuşma bozukluğu olan 60 yaşındaki Orhan Hamarat, engelli aracı ile Kavak Belediyesine giderek Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için 200 lira para yardımında bulundu.

29 Ocak 2020 Çarşamba 16:23 GÜNCEL

Samsun'un Kavak ilçesinde bedensel engelli olan 60 yaşındaki Orhan Hamarat'ın belediyeye giderek depremzedeler için para bağışında bulunması herkesi duygulandırdı.


Kavak’ta Orhan Hamarat adlı engelli vatandaşın depremzedeler için yaptığı yardım Belediye personelini duygulandırdı.

Elazığ ve Malatya'daki depremzedeler için Kavak ilçesinde yapılan duyurular üzerine Kavak Belediyesi’ne giden 60 yaşındaki engelli Orhan Hamarat, burada zabıtalara 200 lira para uzatarak, depremzedeler için bağış yaptı. Bir elinde 200 lira para engelli aracı ile Kavak Belediyesi önüne giden engelli Orhan Hamarat’ın aynı zamanda konuşma bozukluğu olmasından dolayı ilk etapta geliş nedeni anlaşılamadı, ancak daha sonra depremzedelere yardım için geldiğinin anlaşılması duygu yüklü anlara neden oldu.

Hamarat’ın yaptığı yardımın Türk insanının gösterdiği dayanışmanın en açık örneği olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ Depremzede kardeşlerimizin yaralarına bir parça da olsa merhem olmak üzere başlattığımız yardım kampanyasına ilçemizde çok büyük ilgi ve destek gördük. Özellikle de bu kardeşimizin yaptığı yardımın manevi yönden bizim için değeri çok büyük. Bizler böyle birlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülke olarak aşamayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey olmaz “ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Rüya Park Düğün Salonundan evleneceklere müthiş kampanya

Samsun'da Rüya Park Düğün Salonundan evleneceklere müthiş kampanya