25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'UN TERME İLÇESİNE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULACAK

Samsun'un Terme ilçesine Organize Sanayi Bölgesi kurulacak

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, Terme ilçesine Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili Ankara'ya giderek arım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürü Bekir Karaca ile görüştü.

05 Nisan 2021 Pazartesi 20:32 GÜNCEL

Samsun'un Terme İlçe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklamasında "Terme ilçemize yapmayı planladığımız OSB'nin yer tahsisi için Ankara'da temaslarımız sürüyor. İnşallah müjdeli haberler vereceğiz" dedi.


Terme ilçesinin önünü açmak için çalışmalarını sürdüren Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeye Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kazandırabilmek için Ankara'da ve Samsun'da bir dizi temaslarda bulundu.

VALİ DAĞLI İLE ÖN GÖRÜŞME
Geçtiğimiz Hafta AK Parti Terme İlçe Başkanı Mümin Osman Ertan ve Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi ile birlikte Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret ederek, ilçeye yapımı planlanan OSB alanı konusunda istişarede bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, bu görüşmenin ardından Başkent Ankara'ya geçerek bir dizi temaslarda bulundu.

ORMAN GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞME
Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürü Bekir Karaca ile bir araya gelen Başkan Kılıç, yapımı planlanan OSB için saha çalışmaları hakkında dosyaları kendisine teslim etti.

TÜM İMKANLARI ZORLUYORUZ
OSB çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Ali Kılıç, "İlçemizdeki makine sanayisinin önünü açmak, tarım makineleri alanında daha çok markalaşabilmek, yine ilçemizin jeopolitik konumu gereği 2 liman ve 2 havalimanına olan yakınlığını kullanabilmek adına 1 milyon 200 bin metrekarelik Sakarlı mahallemizde mera alanının OSB olarak kullanıma açılması için Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlçe TSO Başkanlığı ve Belediye Başkanlığımızın oluşturduğu heyetler arası görüşmeler sürüyor. Terme Belediyesi olarak herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Sakarlı merası dışındaki alanlar için B ve C planlarımızı da hazırladık. İlgili birimlerimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Yine geçtiğimiz ay ilimize yaptığı ziyaret sırasında Sakarlı OSB ile ilgili dosyamız Orman ve Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye teslim ettik. En kısa zamanda ilçemize OSB müjdesi verebilmek için tüm imkanları zorluyoruz. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Spor55'in canlı yayın konuğu Hayri Ülgen'den Samsunspor açıklamaları

Spor55'in canlı yayın konuğu Hayri Ülgen'den Samsunspor açıklamaları