27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'UN VEZİRKÖPRÜ İLÇE KAYMAKAMLIĞINDAN KARANTİNA İDDİALARINA AÇIKLAMA

Samsun'un Vezirköprü ilçe Kaymakamlığından karantina iddialarına açıklama

Samsun'un Vezirköprü İlçe Kaymakamı Kudret Kurnaz, ilçeye bağlı Ovacık mahallesinde Korona Virüs nedeniyle 4 evin karantina altına alındığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

30 Mart 2020 Pazartesi 17:25 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık mahallesinde 4 evin Korona Virüs sebebi ile karantina altına alındığı iddiası ile ilgili Vezirköprü ilçe Kaymakamı Kudret Kurnaz açıklama yaptı.


Vezirköprü ilçe Kaymakamı Kudret Kurnaz, karantina iddiası ile ilgili açıklamasında Korona testi pozitif çıkan bir hastalarının olduğunu bu kişinin de hastaneye kaldırıldığını söyleyerek, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı.
"Vezirköprü ilçemizde karantina uygulaması yok. Bir tane korona virüs testi pozitif çıkan vakamız var. 29 Mart itibarıyla da Samsun'a nakledildi. Gazi Devlet Hastanesinde tedavi görüyor. Herhangi bir mahallede karantina uygulaması yok. Vezirköprü'deki yerel basın kuruluşları asılsız, kaynaksız haber yapmışlardır. Karantina uygulamasının olmadığını bizzat söylediğim halde kötü niyetle haber yapılmış. Karantina uygulaması olsa zaten biz bunun ilanını yapıyoruz. "Kimse girmesin, kimse çıkmasın" diye uyarılar yapıyoruz. Bu saklanacak bir şey değil ki. Vezirköprü'nün hiçbir mahallesinde ve kırsalında karantina uygulaması yoktur. Bu kadar net ifade ediyorum." 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona tedbiri alındı ama tramvaylar yine tıklım tıklım

Samsun'da Korona tedbiri alındı ama tramvaylar yine tıklım tıklım