16 Mayıs 2021 Pazar

SASKİ'NİN ESKİ GENEL MÜDÜRÜ DEMİRCİOĞLU'NDAN 'SU BEDELİ VATANDAŞA YÜKLENİYOR' AÇIKLAMASI

SASKİ'nin eski Genel Müdürü Demircioğlu'ndan 'Su bedeli vatandaşa yükleniyor' açıklaması

Samsun SASKİ'nin yeni genel müdürü Fatih Yıldız, yüzde 25'lik zamla ilgili kayıp kaçak oranının yüzde 35'lerde olduğunu söylerken, SASKİ'nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ise "Kayıp kaçak oranı yüzde 8. Su bedeli vatandaşa yükleniyor" dedi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 17:13 GÜNCEL

Samsun SASKİ'nin yeni genel Müdürü Fatih Yıldız, suda kayıp kaçak oranının yüzde 35'lerde olduğunu açıklarken, SASKİ'nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ise yeni genel müdür Yıldız'ın yüzde 35 açıklamasını yalanladı.


SASKİ'nin yeni genel müdürü Fatih Yıldız, içme suyunda Samsun ve ilçelerdeki kayıp kaçak oranının yüzde 35'lerde olduğunu söylemişti. SASKİ'nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ise Hedef Halk Gazetesine yaptığı açıklamada, "Dört merkez ilçede kayıp kaç oranı yüzde 8'leri geçmez. Bu kaçakların bir kısmı 10 yılını dolduran sayaçlardan. Asıl su bedeli  alınmayan olay başka. Merkez ilçelerdeki belediyelerin tabi ki faturalandırılmayan; cami suyu, yeşil alan sulaması, park sulaması, bazı belediyelerin kullandığı abonesiz sular da var. Bunlar da kayıp kaçak da yer alıyor. Samsun merkezinde içme suyu şebekesi tamamen yenilenmişti. SASKİ’nin faaliyet raporlarında cadde cadde sokak sokak yazıyor. Faaliyet raporları onaylandı. Samsun'un depoları da içme suyu şebekeleri de yeni" dedi.

SASKİ eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, kayıp kaçak olarak nitelendirilen suyu belediyelerin kullandığını da belirttiği açıklamasında ayrıca "Merkezde kayıp kaçak yüzde 35 değil, sadece yüzde 8. Gerisini belediyeler kullanıyor ve faturalandırılmıyor. Dolayısıyla o su bedeli vatandaşa yükleniyor. " sözleri ile  de dikkati çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ALİ

28 Mayıs 2019 Salı 13:43

%25 KAÇAK AŞAĞIÇINIK TEKİ ARITMA TESİSİNDE KAMİL. YUSUFUN HER DEDİĞİNİ YAPTIN ONA MI GÜVENİYORSUN. YUSUF SENİDE SATAR İŞİN BİTTİYSE AKILLI OL.

Adem oğlu

28 Mayıs 2019 Salı 12:16

Siz bu milletin sırtına bindinizya,indirmesini çok iyi bilir bu insanlar indirmesinide,kayıp kaçakmış geçin bu işleri be

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da çöpten üzerilerine elbise toplayan baba ve oğlunun görüntüleri yürek burktu

Samsun'da çöpten üzerilerine elbise toplayan baba ve oğlunun görüntüleri yürek burktu