22 Ekim 2021 Cuma

SAYİDER YÖNETİMİ SAMSUN VALİSİ DAĞLI'YI ZİYARET ETTİ

SAYİDER Yönetimi Samsun Valisi Dağlı'yı ziyaret etti

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret eden Almanyalılar ve Yabancı İş Adamları Derneği (SAYİDER) Samsun Başkanı Cemil Bilici, "Samsun'a yatırım yapmak istiyoruz" dedi.

09 Eylül 2020 Çarşamba 15:10 GÜNCEL

Samsunlu Almanyalılar Ve Yabancı İş Adamları Derneği(SAYİDER) Başkanı Cemil Bilici, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı'yı ziyaret etti


Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, SAYİDER Samsun Başkanı Cemil Bilici ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

SAYİDER Başkanı Cemil Bilici, ziyarette Vali Zülkif Dağlı'ya hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra, SAYİDER hakkında bilgi verip, yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra, derneklerinin Samsun’a ciddi anlamda katkılarının bulunduğunu söyledi.

SAYİDER Başkanı Cemil Bilici, Valiler Kararnamesi ile Samsun'a yeni atanan Vali Zülkif Dağlı'ya, "Dernek olarak Samsunlu gurbetçileri bir araya toplamak ve şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak amacındayız. Kurulduğu Altı yıllık süre zarfında, yurtdışından Şehrimize büyük sermaye aktarımına vesile olduk. Ülkemizin kalkınması ve gelişmiş devletler seviyesinde yer alması için tecrübelerimizi, bilgilerimizi paylaşarak, sermayelerimizi Ülkemizin hizmetine aktarıyoruz. Bu kapsamda devletimizle el ele projeler geliştirerek şehrimiz Samsun’a yatırım kazandırmak istiyoruz. Sayın Valim ’inde desteklerini önemsiyoruz.” dedi.Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise SAYİDER Başkanı Cemil Bilici'ye "Samsun adına güzel işler başarabilmek ortak akıl ile mümkündür. Ülkemizi tanımadan yatırım yapmak isteyen gurbetçi vatandaşlarımızın yanlış insanlarla karşılaşıp mağdur olduklarını biliyorum. Derneğiniz bu konuda ciddi yardımlarda bulunacağına inanıyorum. Derneğiniz güzel bir amaca hizmet ediyor. Çalışmalarınızı takdir ediyor, başarı diliyorum" yanıtını verdi.

SAYİDER yönetim kurulu üyeleri, ziyaretin sonunda ise Samsun Valisi Sayın Dr. Zülkif Dağlı'yaİ günün anısına Samsunspor forması hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o belediyenin projesi tüm illerde milli eğitime rol model oldu

Samsun'da o belediyenin projesi tüm illerde milli eğitime rol model oldu