21 Eylül 2020 Pazartesi

SOKAKTA TÜFEKLE VURULAN VE 4 YAVRUSU OLAN ANNE KURT KÖPEĞİNİN BACAĞI KESİLECEK

Sokakta tüfekle vurulan ve 4 yavrusu olan anne kurt köpeğinin bacağı kesilecek

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine getirilen 4 yavru annesi bir kurt köpeğinin sokakta tüfekle vurulması nedeni ile ayağının kesileceği açıklandı.

24 Ocak 2019 Perşembe 17:02 GÜNCEL

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine tedavi için getirilen bir kurt köpeğinin tüfekle vurulduğu tespit edildi.


Giresun'da yaralı bulunan sokak köpeğinin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesindeki muayenesinde, kemiğinde tüfekle vurulmaya bağlı enfeksiyon geliştiği ve ayağının kesilmesi gerektiği tespit edildi. Giresun'da vatandaşlar, sokakta 4 yavrusuna bakan köpeğin sağ ön ayağından yaralı olduğunu gördü.

Veteriner hekime götürülen köpeğin, tüfekle vurulduğu tespit edildi. Yaralı köpek, tedavisi için OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine getirildi.Tek çare olarak ayağının kesilmesi gerekiyor

Köpeği muayene eden Samsun OMÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarasının durumundan, hayvanın yaklaşık 20 gün önce tüfekle vurulduğunu belirlediklerini söyledi.

Anne köpeğe atılan kurşunun bir taraftan girip diğer taraftan çıktığını anlatan Yardımcı, "Büyük bir kurşun yarası var. Kemik parçalanmış. Hayvan uzun süre böyle kaldığı için de kemikler zarar görmüş ve ileri derecede enfeksiyon gelişmiş." dedi.

Yaralı köpeğin tedavisi için tek çarenin ayağının kesilmesi olduğunu belirten Yardımcı, "Ayağını keserek hayata tutunmasını sağlayacağız. Daha sonra burada tedavisi devam edecek. İyileştikten sonra Samsun Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağına göndereceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bozuk ve çukurlu o yol haberimiz sonrası düzeltildi

Samsun'un Ayvacık ilçesinde bozuk ve çukurlu o yol haberimiz sonrası düzeltildi