25 Ekim 2020 Pazar

TEKKEKÖY BELEDİYESİ VİRANEDE YAŞAYAN 3 AİLEYE DAHA EV YAPIP BAYRAM ÖNCESİ YÜZ GÜLDÜRDÜ

Tekkeköy Belediyesi viranede yaşayan 3 aileye daha ev yapıp bayram öncesi yüz güldürdü

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi viranede yaşayan üç aileye daha prefabrik ev yaparak, Kurban Bayramı öncesi evleri teslim ederek yüz güldürdü.

29 Temmuz 2020 Çarşamba 19:58 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar Kurban Bayramı öncesi üç aileye daha prefabrik evlerini teslim ederek, ailelere çifte bayram sevinci yaşattı.


Tekkeköy ilçesinde sosyal belediyecilikte örnek teşkil eden Tekkeköy Belediyesi olumsuz fiziki şartlarda hayatlarını idame ettiren üç aile yeni evlerini yaptırdı.Sosyal belediyeciliği her anlamda gerçekleştirmeyi başardıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Böyle ulvi görevler herkese nasip olmaz. Allah bunu bize nasip etmiş. Herkesin bir hayali vardır. Yaşadığı yerdeki insanlara dokunmak gibi. 500 km beton veya asfalt yol yapsak bu kadar keyif alamayız. Bu işlere giderken hep şöyle dedim. Kimi insanların hayalleri vardır. Kimisi bir gayrimenkulün sahibi, kimisi bir özel aracın sahibi, kimisi yazlık, kimisi kışlık bir evin, kimisi yatın katın sahibi olmakla çok mutlu olurlar. Mübalağa olmasın onların ondan aldığı keyfi ben bu işlerden alan bir bireyim. Rabbim bizlere fiziki yapısı nedeniyle yaşam şartları olumsuz olan yerlerde yaşamak zorunda kalan insanların hayatlarına çocuklarına dokunmayı nasip etsin. Bugün bayram öncesi söz verdiğimiz altı ailemizin üçünün evini Allah’ın izniyle tüm eşyalarıyla teslim ederek kurban bayramını yeni evlerinde geçirip iki bayramı birlikte kutlamalarını sağlayacağız. Bunların eski hallerini görsek o zaman işte insanlıkla alakalı bir imtihanda olduğumuzu anlıyoruz. Diğer üç evimizin teslimi bayramdan sonraya kaldı. Orda biraz da bizim bölgemizin yapısı itibarıyla kardeşler arasında yeri gelince arsa paylaşımı noktasında sıkıntılar çıkabiliyor. Yeri verdi vermedi gibi teknik olarak uzadığı için inşallah bayramdan sonra onbeş gün içerisinde diğer üç evimizi de teslim edeceğiz. Bu manada Yazılar Mahallemizde üç ailemize yeni evlerini teslim ettik. Rabbim sağlık sıhhat içinde oturmayı nasip etsin” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım, Samsunspor'un başarı hikayesini anlattı nereden nereye dedi

Yüksel Yıldırım, Samsunspor'un başarı hikayesini anlattı nereden nereye dedi