30 Kasım 2021 Salı

TEKKEKÖY BELEDİYESİNDE İŞÇİLERE 52 GÜN İKRAMİYE VE YÜZDE 30 ORANINDA ZAM YAPILDI

Tekkeköy Belediyesinde işçilere 52 gün ikramiye ve yüzde 30 oranında zam yapıldı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 383 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalanırken, Tekkeköy Belediyesi İmar İnşaat Şirketinde çalışan işçilere 52 gün ikramiye ve yüzde 30 oranında zam yapıldı.

09 Ekim 2020 Cuma 15:00 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediyesi ile Hizmet- İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında Tekkeköy Belediyesi imar inşaat şirketinde çalışan işçilere yüzde 30 oranında zam uygulanması kararı alındı.


Samsun Hizmet-İş Sendikası ile Tekkeköy Belediyesi arasında yapılan toplu sözleşme ile imar inşaat işçilerine ortalama zam oranı yüzde 30 olurken, 52 günlük ikramiye hakkı elde edildi.

Tekkeköy Belediyesinde eski kadrolu işçilere ise yapılan toplu sözleşme ile birinci yıl yevmiyelere yüzde 20, sosyal haklara ise yüzde 25 oranında zam yapıldı. İkinci yıl içinde aynı oranda zam verildi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. 

Tekkeköy  Belediye Başkanı Hasan Togar  "Tekkeköy  Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Amacımız aidiyet hissiyetini üst seviyelere taşıyıp hizmet etmek. İmzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı şirket işçisine yüzde 30,  eski kadrolu işçiye ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Belediyemizin imkanlarını sonuna kadar zorladık bu şekliyle belediyemizin yükünü taşıyan işçi kardeşlerimin refah seviyesini yükseltmiş olduğumuza inanıyorum Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.
 
Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun "Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik.mücadelemiz neticesinde Kanun Hükmündeki Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin fedakarca gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde modern kölelik sisteminin son bulmasına sebep olmuştur.
 
Hizmet-İş ailesi olarak Tekkeköy Belediyesi ile masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşmemiz işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. Çok iyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim. Bu sözleşmede emeği geçen komisyon üyelerine  özellikle çok kıymetli belediye  başkanımız Hasan Togar’a yürekten teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi işçileri evinin çatısı akan yaşlı kadının çatısını onardı

İlkadım Belediyesi işçileri evinin çatısı akan yaşlı kadının çatısını onardı