25 Ekim 2020 Pazar

TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ, 12 İŞÇİYİ ÇIKARTTI, YERİNE AKRABALARINI İŞE ALDI İDDİASI

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 12 işçiyi çıkarttı, yerine akrabalarını işe aldı iddiası

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi tarafından Ramazan ayında işten çıkartılan 12 işçiyi "Bütçemiz yok' diyerek çıkarttıklarını açıklayan belediye başkanı Ali Kılıç'ın akrabalarını işe aldığı iddia edildi.

08 Mayıs 2019 Çarşamba 16:08 GÜNCEL

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç'ın 'Bütçemiz yok' diyerek 12 işçiyi çıkartırken, çıkartılan işçilerin yerine ise akrabalarını işe aldığı gündeme geldi.


31 Mart yerel seçimlerinin ardından Terme İlçe Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, seçim sonrası biri evinde iki kanser hastası olan işçi ile birlikte 12 personeli Ramazan ayında işten çıkartmakla gündeme geldi. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, çıkartılan işçilerin seçim öncesi alınan işçiler olduğunu söyleyerek bütçe sıkıntısı nedeni ile söz konusu işçileri işten çıkarttıklarını söylemişti.

ÇIKARTILAN İŞCİLER 2017-2018 YILINDA İŞE ALINDI
Terme Belediyesinin eski Başkanı AK Partili Şenol Kul ise sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada çıkartılan işçilerin 2017 ve 2018 yılları arasında İŞKUR üzerinden işe alındıklarını daha sonra ise bu işçilerin belediye şirketinde iş başı yaptırıldıklarını açıklamıştı. 

Terme Belediyesinin AK Partili yeni Başkanı Ali Kılıç, seçim sonrası eski başkan Şenol Kul döneminde işe alınan 12 işçiyi işten çıkartırken, gündeme dikkat çekici bir iddia daha geldi. İşçileri işten çıkartan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın İŞKUR üzerinden belediyeye çoğunluğu akrabası olan işçilere iş başı yaptırdığı iddia edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Terme'de işten çıkartılan 12 işçi ile ilgili eski başkan mı yeni başkan mı doğruyu söylüyor

Samsun Terme'de işten çıkartılan 12 işçi ile ilgili eski başkan mı yeni başkan mı doğruyu söylüyor