19 Ocak 2021 Salı

VAHAP ÇELİK KAÇAK YAPI İDDİASI VE CEMİL DEVECİ İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI

Vahap Çelik kaçak yapı iddiası ve Cemil Deveci ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Samsun'un Atakum ilçesinde yaptığı City Mall isimli alış veriş merkezinin bir bölümüne kaçak yapı yaptığı iddiası ile gündeme gelen iş adamı Vahap Çelik flaş açıklamalar yaptı.

22 Haziran 2019 Cumartesi 13:23 GÜNCEL

Samsun'da Cıty Mall alış veriş merkezinin inşaatını yapan iş adamı Vahap Çelik'ten kaçak yapı iddiaları ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ile ilgili flaş açıklamalar geldi.


Samsun'da birçok yatırımı olduğunu vurgulayan iş insanı Vahap Çelik, Hedef Halk Gazetesine verdiği özel röportajda Samsun'da yatırımcılara sahip çıkılmamasından dert yanarak, "Samsun'u terk edeceğim. Antalya'ya gideceğim" dedi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nde İlkadım Belediyesi'nin otopark kullandığı araziye yapılacak yatırımın yıllardır beklediğini belirten İşadamı Çelik, "Oraya 200 milyon liralık yatırım yapacaktım. Katlı otopark projesi için dev asansörler almıştım, depoda bekliyorlar. Orada açtığımız davayı da kazanmıştım. Ancak oraya yatırım yapmaktan vazgeçtim. Araziyi satmayı düşünüyorum. Sheraton Hotel karşısına hastane projemiz vardı, ondan da vazgeçtim" diye konuştu.AKŞAM EVE GİDİNCE KAFAM RAHAT DEĞİL
Vahap Çelik Hedef Halk Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Zekeriya Fırat ve Köşe Yazarı Ragıp Göker'e yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Ben 40 yıldır Samsun'dayım ve bu kentin iş dünyasına katma değer sağlıyorum. Samsun'a en aktif olarak yatırım yapan iki kişiden biri benim. Samsun'a 400 milyon liralık yatırımımız var ancak önümüze engeller çıkarılıyor, yatırımcıya sahip çıkılmıyor. Artık dilim yandı, Samsun'dan soğudum. Sabah işime geliyorum, akşama kadar işimin başındayım. Akşam evime gidince ise kafam rahat değil. Bende 11 tane stent var. Samsun'u terk edeceğim. Antalya'ya gideceğim." 

CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin söz konusu Alışveriş Merkezi arazisinde hissesi olup olmadığı konusunda sorulan soruyu cevaplayan İşadamı Çelik, "Sayın Başkanın burada bir arazisi yok. Alışveriş Merkezi'nde hissesi de yok. Sadece arazi sahiplerinin ve bizim avukatımızdı. Şimdi eşine devretti. Bizim ortağımız değil. Burası yıllardır öyle duruyordu, Büyükşehir Belediyesi'nce kültür alanı, ticaret alanına çevrildi. Daha sonra bu proje inşa edildi. Atakum'da iki tane kültür merkezi var. Alışveriş Merkezi'nin ruhsatı ve iskanı alındı. Yasal sıkıntı olsa bunlar alınabilir miydi?" dedi. Çelik'in Başkan Deveci'nin arazisi yok sözleri de kafaları karıştırdı. Çünkü Deveci geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, "Orada arsa sahibiyim" demişti.

Söz konusu kaçak yapı ile ilgili de İmar Barışı kapsamında başvuruda bulunduklarını açıklayan İşadamı Vahap Çelik, "Yaptığımız Alışveriş Merkezi'nin yanında, işçilerimizin koğuş olarak kullandığı bir yer vardı.  Orayı şahsıma ofis olarak planlamak için bir çalışma yaptık. İmar Affı Yasası kapsamında başvurumuzu yaptık. İmar Affı yasası, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış binaları kapsıyordu. Bizim yapımız  yasaya uygun. 01.01.2017 tarihinde söz konusu yapıyla ilgili Emlak Vergisi Bildirimi yapılmıştı. Yapı Kayıt Belgemizi aldık. Burayı satın almak istiyoruz. Buna Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü karar verecek. Değerlendirme süreci devam ediyor. Kaçak bir yapı yapabilir miyiz? Bizim burada yaptığımız bütün işlemler yasaldır. İmar Affı'da herkese olduğu gibi bana tanınmış bir haktır. Bende bundan yararlanıyorum "diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Son 24 saat! İşte İstanbul için son anket sonucu

Son 24 saat! İşte İstanbul için son anket sonucu