29 Kasım 2021 Pazartesi

YEDAŞ HABERİ! KORKMAYIN ZAM DEĞİL!

YEDAŞ haberi! Korkmayın zam değil!

YEDAŞ haberi! Korkmayın zam değil! Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) Teknik Eğitim Merkezi, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği(ELDER) denetiminden tam not aldı.

25 Ekim 2021 Pazartesi 15:25 GÜNCEL

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ) tarafından servis edilen haberde, kurumun Teknik Eğitim Merkezi, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği(ELDER) denetimlerinden geçtiği belirtildi.


Teknik Eğitim Merkezi, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği(ELDER) tarafından yapılan denetim ile ilgili YEDAŞ şu bilgileri verdi. (Haber yazım dilinden meseleyi tam anlayamadığımız için servis edilen haber içeriğini olduğu gibi yayımlıyoruz)

MESLEKİ YETKİNLİĞE SAHİP OLACAKLAR 
5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa göre elektrik dağıtım sektörü için teknik ve meslekî alanlarda ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilikleri belirlenmiş 7 meslek grubunda, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) onaylı meslek uzmanlık belgeleri almak üzere teorik, uygulamalı ve benzeri yöntemlerle yapılacak değerlendirme işlemlerinin tümü YEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinde yürütülebilecek. Elektrik dağıtım sektörü çalışanları bu mesleki uzmanlık belgeleri ile uluslararası kabul görmüş mesleki yetkinliğe ve bu yetkinliğin belgesine sahip olacaklar.  

ULUSAL DÜZEYDE KATKI 
YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora  "Şirketimiz ulusal yeterliliklerde belirtilen mesleki bilgi ve beceriler ile istihdam arasındaki ilişkiyi güçlendirmek amacıyla kalite ve verimlilik odaklı çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş, teknik eğitim merkezinin denetim sürecini başarıyla tamamlamıştır. Eğitim merkezimizin ELDER iş birliği ile yürüteceği çalışmalarıyla nitelikli iş gücü istihdamının yaygınlaştırılması, doğru insan kaynaklı iş planlaması, işverenlerin mesleğin gerektirdiği belgeli ve nitelikli iş gücüne ulaşabilmesi ve tüketiciye sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir. Eğitim merkezimiz öncelikle kendi bölgesi olmakla birlikte diğer dağıtım şirketleri ve onların çözüm ortağı çalışanlarına da hizmet verebilecektir, bu anlamda sektöre sağlayacağı katkı da ulusal düzeyde olacaktır diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir: 2.5 yılda 205 mahallenin su sorunu çözdük

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir: 2.5 yılda 205 mahallenin su sorunu çözdük