24 Eylül 2020 Perşembe

ZİHNİ ŞAHİN BAFRA İLÇESİNDE KARADENİZ'İN EN MODERN MEZBAHANESİNİ İNCELEDİ

Zihni Şahin Bafra ilçesinde Karadeniz'in en modern mezbahanesini inceledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Bafra ilçesinde bulunan Karadeniz'in en modern mezbahanesinde inceleme yaptı, "Bafra Mezbahanesi AB standartlarında hizmet veriyor" dedi.

29 Aralık 2018 Cumartesi 16:41 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Bafra Ticaret Borsası'na devredilen mezbahanede  incelemelerde bulundu.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Ticaret Borsası Mezbahanesi'nde(Kesimhane) incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra bir protokol ile Bafra Ticaret Borsası'na devredilen kesimhanenin Avrupa Birliği standartlarından hizmet verdiğini söyleyen Başkan Şahin, "Bu kesimhane, Bafra ve bölgesinde hayvancılığa büyük katkı sağlamaktadır" dedi. 

GÜNLÜK 120 KÜÇÜKBAŞ, 90 BÜYÜKBAŞ HAYVAN
Başkan Zihni Şahin, Bafra Ticaret Borsası'nı ziyaretinin ardından Borsa Başkanı Namık Kibaroğlu ile birlikte kesimhaneye geçerek incelemelerde bulundu. Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden modernize edilen bu yıl Kurban Bayramı ile birlikte hizmete sokulan kesimhanede Borsa Başkanı Kibaroğlu ile diğer yetkililerden bilgi aldı. Başkan Şahin, kesimhanenin Karadeniz'in en moderni olduğunu belirterek, "Teknolojinin son imkanlarının kullanıldığı kesimhanemiz günlük 120 küçükbaş ve 90 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip" bilgisini verdi.

BÖLGEDE HAYVANCILIĞA BÜYÜK KATKI
Modern kesimhane tesisinin ’Gıda Hijyeni ve Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları’ yönetmeliklerine uygun olarak Avrupa Birliği standartlarında hizmet verdiğine dikkati çeken Başkan Zihni Şahin, "Kesimhanemiz, Bafra bölgesinde hayvan üreticilerimiz ile başta kasap esnafı olmak üzere et işletmecilerinin ihtiyacının karşılanacağı şekilde dizayn edildi. Otomotik kesim makine sistemleri ile soğuk hava depolarıyla bu kesimhane, bölgede hayvancılığa büyük katkı sağlamaktadır" dedi.

'TARIMA DAYALI SANAYİ' HEDEFİ
Samsun'un mevcut tarım potansiyelini yeterince kullanmasının yolunun modern tarımsal endüstri tesisleriyle mümkün olacağına vurgu yapan Başkan Zihni Şahin, "Sadece Bafra bölgemizde 50 binin üzerinde büyükbaş, 25 binin üzerinde küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Et, süt, yoğurt gibi tonlarca hayvansal üretim gerçekleştirilmektedir. Tüm bu üretiminin ekonomiye çok daha artı kazandırması için elimizden gelen çabayı göstermek zorundayız. Çiftçimizi daha çok hayvancılık üretimine teşvik etmeli, böyce hedeflediğimiz tarıma dayalı sanayi hamlesinde daha çok yol almalıyız" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Biz halkımızdan gücümüzü alıyoruz

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Biz halkımızdan gücümüzü alıyoruz