30 Mayıs 2020 Cumartesi

İLKADIM'DA YIL SONU SERGİSİNE MEHTERANLI AÇILIŞ YAPILDI

İlkadım'da yıl sonu sergisine mehteranlı açılış yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Derebahçe Kültür Merkezi Kültür Merkezinde El Sanatları yıl sonu sergisi küçük çocukların mehteran gösterisi eşliğinde açıldı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 03:20 KÜLTÜR SANAT

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi bünyesinde bulunan Derebahçe Kültür Merkezinde El Sanatları Yıl Sonu Sergisi görkemli bir törenle açıldı.


İlkadım Belesiyesi tarafından yapılan ve 8 ay önce hizmete açılan Derebahçe Sosyal Tesislerinde açılan kültür merkezinde ilk sergisi yapılan kültür merkezi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 


Serginin açılışına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eşi Hatice Tok, kızı Büşra Tok, Derebahçe Mahalle Muhtarı Sabiha Demirci, İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Seyhan, İlkadım İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Davut Erişgin, İlkadım Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Oktay Çakır,  Halk Eğitim Müdür Yardımcıları, kurs öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.MİNİK MEHTERANA BÜYÜK ALKIŞ... 


Sergi öncesi Şehit Selman Özay Okulu öğrencileri muhteşem bir mehteran gösterisi sergiledi. Büyük  bir uyum ve özenle gösteri yapan minik mehteran, katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Vatandaşların her bir marşa eşlik ederek tempo tuttuğu mehter gösterisi büyük alkış topladı.  


UNKAPANINA YENİ ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ


Mehter gösterisi sonrası konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Belediye olarak  farklı kültür merkezinin yanı sıra mahallelerde açılan kurslarla birlikte 10 binin üzerinde 100'ün üzerinde farklı branşlarda Halk Eğitim Merkezi ile birlikte faaliyetler yaptıklarını kaydetti. Unkapanı Kültür Merkezi'nin Ramazan bayramının hemen ardından yıkarak yerine çok kompleksli yeni bir yaşam alanı inşa edeceklerini anlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " 1986 yılında pazar yeri olarak kullanılan 15 yıldır kültür merkezi olarak faaliyette olan Unkapanı Kültür Merkezi Haziran ayı sonunda yıkarak yerine çok amaçlı muhteşem bir kültür ve yaşam merkezi inşa edeceğiz. Çok fonksiyonlu olarak hizmet verecek kültür ve yaşam merkezimizde ticaret merkezi ve dükkanlar, kültür merkezi, hanımlar için kurs salonları, içerisindeki birçok sosyal aktivitenin yapılabileceği hanımlar kültür ve yaşam merkezi, düğün salonu ve otopark gibi birbirinden farklı noktalarla modern bir yaşam merkezi olacak." diye konuştu.


SERGİ İKİ GÜN AÇIK KALACAK


Konuşmanın ardından iki gün  boyunca açık kalacak serginin kurdelası kesildi. Kesilen kurdela sonrası İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, eşi Hatice Tok, kızı Büşra Tok ve beraberindekilerle birlikte açılan sergiyi gezdi. Sergi gezisinde Aşçılık sınıfı kursiyer ve öğretmenleri tarafında pasta, keşkek ve gözleme ikramlarında bulunuldu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüz gençleştirmede Mezolifting yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüz gençleştirmede Mezolifting yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenler