22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİNİN 1'İNCİ ÇOCUK KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Samsun'da Atakum Belediyesinin 1'inci Çocuk Kitap Günleri başladı

Samsun'da Atakum Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle 1'inci Çocuk Kitap Günleri 12-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

13 Kasım 2019 Çarşamba 00:31 KÜLTÜR SANAT

Samsun'da Atakum Çocuk Kitap Günleri başladı. Atakum Belediyesine bağlı Yalı Kafe'de düzenlenecek 1'inci Çocuk Kitap Günlerinde  birçok konuk yazar, küçük okurlarıyla buluşacak. 


Atakum Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha çok kitap okumaları ve yepyeni kitaplarla bambaşka dünyaları tanımaları için gerçekleştirilecek Atakum Çocuk Kitapları Günleri düzenliyor.ÇOCUKLARA MASALLAR
Etkinlik, 12-17 Kasım tarihleri arasında Atakum Yalı Kafe'de gerçekleşecek kitap günlerine, Nihat Gökmen,İbrahim Ünsal Uçar, Hasan Yiğit, Fatma Yıldırım, Adil Karagöz, Çiğdem Eker, Yılmaz Erdoğan, Filiz Başaran gibi beğeniyle takip edilen yazarlar, imza günü düzenleyerek çocuk kitapsever ile bir araya gelecek. Ayrıca okul öncesinden sekizinci sınıf öğrencileri yaş aralığına hitap eden etkinlikte, çocuk kitabı yazarı Haldun Açıksözlü, çocuk masalları anlatacak.YİRMİ YAYIN EVİ KATILIYOR
Kitap ile ilişki içinde olan çocukların konuşmaya, yazmaya ve okumaya ilgi duymaya başladığını, çocukları konuşma, hikaye anlatma gibi gündelik alışkanlıklarla dil açısından zengin bir şekilde çocuk gelişimini desteklemeyi amaçlayan etkinlikte, ebeveynlere çocuk kitabı seçiminde doğru karar vermesi adına yirmi farklı yayın evinin kitapları okurlarıyla buluşacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıtaları masaj salonları ve hamamlara baskın yaptı

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıtaları masaj salonları ve hamamlara baskın yaptı