08 Temmuz 2020 Çarşamba

ŞEVKET ÇORUH İLE MURAT AKKOYUNLU BİR BABA HAMLET İLE SAMSUN'A GELİYOR

Şevket Çoruh ile Murat Akkoyunlu Bir Baba Hamlet ile Samsun'a geliyor

Arka Sokaklar dizisinden tanınan Şevket Çoruh ile Çakallarla Dans filminde sergilediği oyunculuk ile sevilen Murat Akkoyunlu, 24 Ekim 2018 tarihinde Samsun'a gelerek Bir Baba Hamlet oyununu sahneleyecek.

17 Ekim 2018 Çarşamba 12:13 KÜLTÜR SANAT

Bir Baba Hamlet tiyatro oyunu ile Karadeniz turnesine çıkan Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu, 24 Ekim 2018 tarihinde Samsunlu hayranları ile buluşacak.


Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun enerji dolu üstün performanslarıyla çok konuşulan ve aldığı ödüllerle 2018’e damgasını vuran “Bir Baba Hamlet”; 22 Ekim’de Trabzon’da, 23 Ekim’de Ordu’da, 24 Ekim’de ise Samsun’da Karadenizli tiyatroseverlerle buluşuyor. Şarkılı-türkülü, çok hareketli ve çok eğlenceli “Bir Baba Hamlet” oyununda, iki perde boyunca kahkaha ve tempo hiç azalmıyor.

Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan, Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”in yönetmen koltuğunda Emrah Eren oturuyor. Ezber bozan oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor.

Baba Sahne prodüksiyonu “Bir Baba Hamlet”; Afife Tiyatro Ödülleri 2018’de Haldun Dormen Özel Ödülü, Yılın En Başarılı Yönetmeni (Emrah Eren) ve Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Murat Akkoyunlu) ödüllerini kazandı. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri 2018’de Yılın Erkek Oyuncusu (Murat Akkoyunlu) ve Yılın Sahne Tasarımı (Barış Dinçel) ödüllerini kazanan oyun; Akkoyunlu’ya 2018 TEB Ödülleri’nde Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü’nü, Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri 2018’de ise Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’ya Komedi/Müzikal dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü getirdi. “Bir Baba Hamlet”, 18. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde ise Komedi Ensemble Ödülü’nü kazandı.

Gittiği tüm şehirlerde tiyatroseverlerin çok büyük ilgiyle karşıladığı iki perdelik “Bir Baba Hamlet”; 22 Ekim 2018 Pazartesi akşamı Trabzon KATÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde, 23 Ekim 2018 Salı akşamı Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 24 Ekim 2018 Çarşamba akşamı ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a geldi

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a geldi