19 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA BEYİN KANAMASI SONUCU ÖLEN İSMAİL ONUR'UN BAĞIŞLANAN ORGANLARI 5 HASTAYA UMUT OLDU

Samsun'da beyin kanaması sonucu ölen İsmail Onur'un bağışlanan organları 5 hastaya umut oldu

Samsun'un Canik ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 2 çocuk babası İsmail Onur'un bağışlanan 2 korneası, 2 böbreği ve karaciğeri organ bekleyen 5 hastaya umut oldu.

08 Mayıs 2018 Salı 13:32 SAĞLIK

Samsun'un Canik ilçesinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 2 çocuk babası İsmail Onur'un ailesi tarafından bağışlanan organları 5 hastaya umut oldu.


Samsun'un Canik ilçesinde bulunan evinde 6 Mayıs tarihinde beyin kanaması geçiren 56 yaşındaki İsmail Onur, tedavi için özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Beyin kanaması sonrası kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan İsmail Onur'un beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine hastane yetkilileri, organlarının bağışlaması için ailesiyle iletişime geçti.

Yapılan görüşmeler sonrası ailesi tarafından organlarının bağışlanması üzerine İsmail Onur'un 2 korneası, 2 böbreği ve karaciğeri alındı. Böbreklerden birisi, 112 acil servis ambulansıyla Samsun Çarşamba Havalimanı'na götürülerek uçakla İstanbul'a gönderildi.Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, basın mensuplarına, İsmail Onur'un böbreklerinden biri ile diğer organlarının Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesindeki hastalara nakledileceğini söyledi.

Hayatını kaybeden İsmail Onur'a Allah'tan rahmet dileyenMehmet  Kazak, "Özverili davranışı gerçekleştirdikleri için ailesine sonsuz şükranlarımızı sunuyorum." dedi.

İsmail Onur'un oğlu Mehmet Can Onur ise babası hayattayken onunla sürekli organ bağışı konusunda konuştuklarına işaret ederek, "O da organlarının bağışlanmasını isterdi. Aile olarak böyle bir karar aldık. İnşallah diğer hastalara umut olur." ifadesini kullandı.

Samsun'daki özel hastanenin genel müdürü Remzi Karşı da yoğun bakımda beyin ölümü gerçekleşen hastaların organların bağışlanması ve diğer hastalara nakledilmesi konusunda her türlü desteği verdiklerini anlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Irak uyruklu 10 kişi DEAŞ operasyonunda gözaltına alındı

Samsun'da Irak uyruklu 10 kişi DEAŞ operasyonunda gözaltına alındı