24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA HASTANELERDE NORMALE DÖNÜŞ TEDBİR VE KURALLARI AÇIKLANDI

Samsun'da hastanelerde normale dönüş tedbir ve kuralları açıklandı

Samsun'da Korona Virüs salgını ile ilgili başlayan normalleşme sürecinin Haziran ve Temmuz aylarından itibaren kademeli olarak hastanelerde de uygulanacağı açıklandı.

04 Haziran 2020 Perşembe 00:48 SAĞLIK

Samsun'da hastaneler normalleşme sürecine giriyor. Samsun'da hastanelerde normalleşme süreci kapsamında uyulacak kurallar açıklandı.


Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, hastanelerde Korona Virüs ile ilgili olarak başlayacak normalleşme sürecinde acil dışında randevusuz hasta kabul edilmeyeceğini duyurarak, hastanelerde uyulacak kuralları tek tek açıkladı.

Hastanelerde üç kurala önem vereceklerini duyuran Samsun Sağlık İl Müdürlüğü,  maskesiz girişlerin kabul edilmeyeceğini, hastanede bulunan herkesin maske takacağını kaydederek, şu bilgileri verdi.
"Tüm muayene başvuruları Merkezi Hekim Randevu Sistemi (Alo 182) üzerinden yapılacağından, ayaktan randevusuz başvuru yapan hastalarımızı, bu kademeli geçiş döneminde kabul edemeyeceğiz. Bu nedenle hastalarımızın mutlaka hastanemize gelmeden önce MHRS Alo 182 üzerinden randevu almasını rica ediyoruz.  Her hastanemizde idari ve tıbbi kadrolar tarafından oluşturulan kurullarımızla, pandeminin tekrar yayılmasına yol açmayacak sayıda muayene sayıları belirlendi. Bu süreci MHRS sistemi üzerinden randevu alarak, virüsün etkin olabileceği kalabalık ortamlar oluşturmadan geçmemiz hepimizin önceliği. Acil durumlar için, acil servislerimiz zaten pandemi döneminde olduğu gibi şimdi de kesintisiz olarak hizmet vermeyi sürdürecek.  Üçüncü ve en önemli kuralımız ise hastane içinde, tüm genel alanlar, bekleme alanları, geçiş alanları ve muayene bölümlerinde hasta ve hasta yakınlarımızın sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek, aralarındaki 1 metre mesafeyi korumaları. Merdivenlerden çıkarken, koridorda yürürken önlerindeki kişiyle aralarında mutlaka 3-4 adım mesafe bırakmaları.  Bu amaçla bekleme alanlarımızdaki koltuk sayılarımızı azalttık, koltuklarımıza hasta ve hasta yakınlarının sosyal mesafeye uygun olarak oturmaları konusunda uyarı yazıları yerleştirdik."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çağrı Merkezinde çalışan 19 kişi Korona Virüs'ten hastaneye kaldırıldı

Samsun'da Çağrı Merkezinde çalışan 19 kişi Korona Virüs'ten hastaneye kaldırıldı