30 Mayıs 2020 Cumartesi

ANADOLU SAMSUN DERNEKLER FEDERASYONU YERLİ MALI PANELİ DÜZENLEYECEK

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu Yerli Malı paneli düzenleyecek

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) 12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeni ile Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu bir panel düzenleyecek.

14 Aralık 2017 Perşembe 19:21 SAMSUN HABER

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF)  Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftasını, Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu bir panelle kutlayacak. 


SAMDEF olarak Yerli Mal Haftası’nı kutlamayı kaçınılmaz bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, yerli malı haftasını kutlamanın nostaljik bir gün kutlamaktan çok daha fazla anlama ve değere sahip olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi.

SAMDEF Başkanı Metin Şenel yaptığı açıklama "Küreselleşmenin yarattığı olumsuzlukları yaşadıkça, yerli üretim ve yerli malı kullanmanın önemi bugün ve yakın gelecekte daha da iyi anlaşılır hale gelecek. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik yönden kalkınması, bağımsızlığının korunması için yerli malı kullanılmasının düşünsel temelleri 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi’nde atılmıştı. Büyük önder Atatürk, İstanbul Milli Sanayi Birliği’nin yerli mallar sergisinde söylediği, Türk yurdu, Türk iktisadı, Türk eliyle, Türk tarihiyle yükselir. Türkler, Türk malı alınız, Türk malı kullanınız, Türk parası Türk toprağında kalsın' sözleriyle bize o günlerden izlememiz gereken yolu göstermişti. Büyük Önder Atatürk’ün Kurtuluş meşalesini yaktığı ve İlk Adımı attığı Samsun şehrinin çocukları olarak, bizler yerli otomobilin Samsun’da üretilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Samsun üretimde hak ettiği payı daha fazla gecikmeden almalıdır.’’

SAMDEF tarafından 17 Aralık Pazar günü yapılacak olan Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu panele Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Akkuş, TÖSYÖV İstanbul Destekleme Derneği Başkanı Süleyman Karadağ, Bafra Ticaret Odası Başkanı ve TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar, Sıra dışı girişimci Ayşegül Arat Papila ve sanatçı Sibel Yıldırım katılacak. 
Kolaylaştırıcılığını SAMDEF Yönetim Kurulu Üyesi Birhan Zorba Ökten’nin yapacağı panel, 10:00-14:00 saatleri arasında Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu'nda gerçekleştirilecek. 

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri
Tarih: 17 Aralık Pazar
Saat: 10:00- 14:00
Yer: Türkan Saylan Kültür Merkezi, Nazım Hikmet Salonu
Maltepe- İstanbul 
Konuşmacılar: 
Prof. Dr. Nihat Akkuş,  Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi
Süleyman Karadağ, TÖSYÖV İstanbul Destekleme Derneği Başkanı
Göksel Başar, Bafra Ticaret Odası Başkanı ve TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı
Ayşegül Arat Papila, Girişimci
Sibel Yıldırım, Sanatçı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Van depreminde göçük  altından çıktı gülle atmada Türkiye Şampiyonu oldu

Van depreminde göçük altından çıktı gülle atmada Türkiye Şampiyonu oldu