01 Aralık 2021 Çarşamba

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI AV. CEMİL DEVECİ'DEN CUMHURİYET BAYRAMI AÇIKLAMASI

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'den Cumhuriyet Bayramı açıklaması

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet’in temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz." dedi.

29 Ekim 2021 Cuma 13:23 SAMSUN HABER

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şunları dile getirdi.
“Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu gururun baş mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nın en büyük kazanımlardan biri olan Cumhuriyet, artık halkın söz sahibi olduğu yeni bir anlayışı ifade eder. Cumhuriyet, bir ulusun verdiği varoluş mücadelesinin demokratik yönetimle en yukarılara taşınmasıdır. Bağımsızlık mücadelesinden alnının akıyla çıkan ve kendini tüm dünyaya kanıtlayan bir ulusun yönetimde de söz alması gerekliliğidir. Onurlu bir mücadelenin hak ettiği yönetim biçimi ile taçlandırılmasıdır. Bu nedenle Cumhuriyet Bayramı’nın bizim için ayrı bir önemi var.  Atakum Belediyesi olarak Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet’ten aldığımız ilham ve güçle çalışıyor, projelerimizi hayata geçiriyoruz. Amacımız, ortaya çıkardığımız her çalışmada Atakum’un farklı bir rengini anlatmak ve her bir yurttaşımıza fırsat eşitliği sunabilmek. Bunu yaparken atalarımızdan aldığımız dayanışma ruhu ile hareket ediyoruz. Biliyoruz ki, bu dayanışma ruhu ile çalışmalarımız daha anlamlı hale gelecek. Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyor olabiliriz; ama biz karanlık dönemlerden aydınlığa güçlenerek çıkan bir ulusun tarihini kendimize meşale olarak aldık. Atakum’u her bir Atakumlunun fikri ve ihtiyacı ile yeniden şekillendireceğiz. Cumhuriyet’in eserlerini daha ileriye taşıyacağız. Cumhuriyet’in temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.  Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci, icradan satılan Seyir Terası ve diğer icralarla ilgili açıklama yaptı

Cemil Deveci, icradan satılan Seyir Terası ve diğer icralarla ilgili açıklama yaptı