02 Aralık 2021 Perşembe

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI DEMİRTAŞ'TAN ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ AÇIKLAMASI

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'tan ortak akılla çalışıyoruz açıklaması

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Artvinliler Derneğine yaptığı ziyarette, "Çalışmalarımızı ortak akılla yapıyoruz" dedi.

17 Kasım 2021 Çarşamba 20:00 SAMSUN HABER

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, ziyaret ettiği Artvinliler Derneğinde, Artvinli vatandaşlarla bir araya geldi. 


Samsun'da Artvinliler Derneği'ni ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kent kültürünün göçmen derneklerimizin faaliyetlerini zenginleştirerek ortak akıl anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi

Saitbey Mahallesi Demirciler Caddesi'nde bulunan Artvinliler Derneği binasında gerçekleşen ziyarete dernek Başkanı Kazım Yılmaz ve dernek üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı karşıladı. Samimi sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, üst yapı faaliyetlerinin yanı sıra kent kültürüyle ilgili çalışmalara da büyük önem verdiklerini söyledi.

Samsun'un kalbi olan İlkadım ilçesine memleketimizin her köşesinden göçlerin olduğunu, gelen aileler vasıtasıyla kentte çok farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Kültürel mozaiğimiz ilçemizin en önemli zenginliği. Şehrimize değer katma adına aynı platform çatısı altında buluşan STK'larımızı tebrik ediyorum. İlkadım ilçemize daha iyi hizmet etmek için sivil toplum kuruluşlarımızın önerilerini alıyor, ortak akıl anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.İlkadım Belediyesi olarak fiziki çalışmaların yanında sosyal faaliyetleri de önemsediklerini, toplum sağlığını olumlu yönde etkileyen her çalışmaya destek olduklarının altını çizen Başkan Demirtaş, "İlkadım’da tüm coğrafyadan insanlar var. Herkes değişik yerlerden buraya toplanmış. Sonuçta bu da bizim zenginliğimiz. Bizler de buna karşı görevlerimizi yerine getiriyoruz. Derneklerle birlikte, ilçemizin zenginliklerini ve kültürümüzü ortaya çıkaran çalışmaları birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

Her türlü desteği vermeye hazırız
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Artvinliler Dernek Başkanı Kazım Yılmaz, "Sivil toplum kuruluşları toplumda önemli bir yere sahip. Bu manada Samsun farklı kültürlerin mutlu ve huzurlu yaşadığı özel bir şehirdir. Alt kültürler farklı olsa da yaşadığımız şehir ortak değerimizdir. Kent kültürünün zenginleşmesine, birlik ve beraberliğin sağlanmasına hemşeri Dernekleri Platformu'nun alt kültürlerin aynı çatı altında toplanmış örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğuna inanıyorum. Şehrin dinamiği olan Yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilecek her türlü sosyal sorumluluk projesine destek vermek ve katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Yakakent Belediyesi gri pasaportla göçmen kaçakçılığı yapmış!

Samsun'da Yakakent Belediyesi gri pasaportla göçmen kaçakçılığı yapmış!