02 Aralık 2021 Perşembe

İYİ PARTİ YAKAKENT İLÇE BAŞKANINDAN BELEDİYE BAŞKANINA GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI TEPKİSİ

İYİ Parti Yakakent İlçe Başkanından belediye başkanına Göçmen Kaçakçılığı tepkisi

Samsun'da İYİ Parti Yakakent İlçe Başkanı Hamza Yakupoğlu, Yakakent Belediyesinde gündeme gelen Göçmen Kaçakçılığı olayı ile ilgili açıklama yaptı, belediye başkanı Hüseyin Kıyma'yı eleştirdi.

23 Kasım 2021 Salı 17:10 SAMSUN HABER

Samsun'da Yakakent Belediyesinde patlak veren Göçmen Kaçakçılığı olayında tartışma büyüyor.. Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, olayı belediye meclisinin onayladığını açıkladı, İYİ Parti Yakakent Belediye Başkanı Hamza Yakupoğlu bu açıklamaya tepki gösterdi.


Samsun'da Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı olayı için yaptığı açıklamada, projeyi belediye meclisinin oy birliği ile onayladığını söyledi. Bu açıklama sonrası İYİ Parti Yakakent İlçe Başkanı Yakupoğlu'dan da bir açıklama geldi.

İYİ Parti Yakakent İlçe Başkanı Hamza Yakupoğlu, yaptığı açıklamada, "Birinci kafilede yanlışlığı fark etmediniz, aynı yanlışı iki ve üçüncü kez nasıl yaptınız. Meclis müzakeresinin içeriğini meclis üyemize neden vermediniz" dedi.İYİ Parti Yakakent İlçe Başkanı Hamza Yakupoğlu, belediye başkanı Hüseyin Kıyma'nın açıklamalarına verdiği yanıtta şunları dile getirdi.
"Belediye başkanımız sayın Hüseyin Kıyma'nın partimizi ve sayın milletvekilimiz Erhan Usta'yı hedef alan yazısından dolayı açıklama yapma gereği duyulmuştur. Belediye meclis üyelerimiz 03.03.2020 tarihinde gerçekleşen belediye meclis toplantısında Yakakent'in tanıtımı amaçlı belediye başkanına yetki vermiştir. Bu mecliste verilen yetkiyi ita amiri olarak makamınıza yakışır bir şekilde kullanmamışsınız. Bu yanlışlar zinciri siz ve belediye başkan yardımcınız tarafından üç sefer yurt dışına kafileler göndererek, yanlışlar zincirine devam edilmiştir. Farz edelim birinci kafiledeki yanlışlığı fark etmediniz, aynı yanlışı iki ve üçünçü kez nasıl yaparsınız. Birinci, ikinci kafilenin başında kimler vardı? Son olarak yurt dışına çıkan belediye başkan yardımcınızla dönmeyen 24 kişi kim? İYİ Parti belediye meclisi üyelerimiz Yakakent'te faydalı işler yapıldığında hep onay vermiştir ve vermeye devam edecektir bunu gayet iyi biliyorsunuz. Sayın milletvekilimiz Erhan Usta, Süleyman Soylu'ya doğru bir çağrı yaparak olayın biran önce açıklığa kavuşmasını istemiştir. Olayın üstü kapatılmadan. 22.11.2021 tarihinde belediye meclis üyemiz tarafından 03.03.2020 tarihindeki meclis gündem müzekkeresinin içeriği istenmiş olup bunu alması kanuni hakken belediye meclis üyemize neden verilmemiştir? Hüseyin Yiğit neden hala belediyede? Yaptığınız işler bu olayın üstünü örtmek için kılıf değildir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan ve Bahçeli bitmedik diyor vekiller bitmişiz gibi açıklamalar yapıyor

Erdoğan ve Bahçeli bitmedik diyor vekiller bitmişiz gibi açıklamalar yapıyor