18 Eylül 2021 Cumartesi

MUSTAFA DEMİR YALI KAFE ALANINA YAPILACAK PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI

Mustafa Demir Yalı Kafe alanına yapılacak projenin detaylarını ilk kez açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesinde Yalı Kafe'nin yerine yapılacak olan projenin detaylarını ilk kez açıkladı.

15 Haziran 2021 Salı 16:58 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, beton yığını yapılacağı iddiası gündeme gelen Yalı Kafe alanı ile ilgili hayata geçirilecek projenin görsellerini ilk kez gösterdi.


Bugün yapılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Yalı Kafe'nin imar planı değişikliğine alanın beton yığını yapılacağı iddiası ile gelen itirazlar sonrası konuşan Mustafa Demir, projenin detaylarını meclis üyelerine göstererek, "Siz buna beton yığını diyemezsiniz" dedi.Atakum ilçesinde yıkımı yapılan Yalı Kafe alanına daha önce Millet Bahçesi yapılacağının söylendiğini ifade eden meclis üyelerine projenin görsellerini göstererek yanıt veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, "Biz millet bahçesi olacak demedik. Biz burayı kitap kafe tarzı bir proje geliştireceğiz dedik. Betonlaşma dediniz. Biz bir plan kararı alıyoruz burada. Burada betonlaşma yok. Burada Yalı Kafe ile bu projenin benzerliği yok. Atakum'dan Türkiye'ye bir marka değeri olacak bir proje. Mimarisiyle, projesiyle yediden yetmişe yerli yabancı herkesin geçecek olduğu nefes alacağı botanik bir bahçe şeklinde olacak. Konsept bu siz buna beton yığını diyemezsiniz. Ahşap ağırlıklı beton yığını değil. Kitap sergi alanları var, sanat faaliyetlerini icra edeceğiz, restoran kısmı var. Bahçe ile uyumu müthiş bir projeyi geliştirdik" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş SAMBİS'i Samsun Büyükşehir Belediyesinden geri istedi

Necattin Demirtaş SAMBİS'i Samsun Büyükşehir Belediyesinden geri istedi