29 Kasım 2021 Pazartesi

PANDEMİDE YEREL BASINA DESTEK VERİLMEDİ, TURKUAZ KARTI OLMAYANLAR AŞILANMADI

Pandemide yerel basına destek verilmedi, turkuaz kartı olmayanlar aşılanmadı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, pandemi döneminin olumsuzluklarından etkilenen yerel basının hiç bir destek alamadığını açıkladı.

01 Haziran 2021 Salı 18:53 SAMSUN HABER

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, yaraya parmak bastı.


YEREL BASINA DESTEK VERİLMEDİ
Yusuf Ziya Çakır, SamsunKentTv'ye yaptığı açıklamada, yerel basının esnaflar kadar pandemiden olumsuz etkilendiğini belirterek, "Güçlükle ayakta durmaya çalışan yerel basınımız pandemi döneminde daha da zor günler geçirdi. İş yerini ayakta tutmaya çalışan yerel basınımıza hiç bir hibe kredisi desteği sağlanmadı. Güçlükle ayakta duran yerel basın kağıt ve benzeri giderlere zam gelirken bu süreçte desteklenmeyen iş kolları arasında yer aldı. Cemiyet olarak talebimiz yerel basının da bu pandemi sürecinde desteklenmesidir" dedi.

TURKUAZ KARTI OLMAYANLAR AŞILANMADI
Cemiyet üyeleri arasında internet medyasının da bulunduğunu belirten Yusuf Ziya Çakır, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Cemiyetimiz üyesi internet gazetecileri yasası olmadığı için hiç bir destekten yararlanamadığı gibi aşılama uygulamalarından da faydalanamadı. Turkuaz basın kartı olmayan meslektaşlarımız ile yerel gazete muhabirleri ve internet gazetecileri sokaklarda bu süreçte dahi her gün haber peşinde koşarken aşılamada göz ardı edildi ve aşılanmadı."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da lokantalarda 1 Haziran bereketi

Samsun'da lokantalarda 1 Haziran bereketi