30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN FUARININ KUYU İÇİNDE DÖNEN EFSANE MOTORCULARININ YAPTIĞI ŞOVUN GÖRÜNTÜLERİ

Samsun Fuarının kuyu içinde dönen efsane motorcularının yaptığı şovun görüntüleri

Samsun Fuarının kuyu içinde dönen efsane motorcuları. 90'ların başında kapanan Samsun eski Fuarının unutulmaz motor akrobatlarının kuyu içinde dönerek yaptığı şovun görüntüleri

25 Ekim 2020 Pazar 12:22 SAMSUN HABER

Samsun Fuarı yıllarca önce kapanmış olmasına rağmen unutulamıyor. Samsun Fuarının kuyu içinde dönen efsane motorcularının yaptığı şovlar akıllarda kalan anıların başında geliyor. 


1964 yılında Bakanlar Kurulu ile Türkiye'nin ilk milli fuarı kabul edilen Samsun Fuarı 29 Haziran 1963 yılında açılmıştı. Fuar uzun yıllar Samsun ekonomisinin dinamosu olurken, burada yapılan etkinlik ve gösteriler ise aradan yıllar geçmesine rağmen unutulmuyor. 1 Temmuz 1968 yılında 19 Mayıs Galerisi ve Atatürk Müzesinin inşa edildiği Samsun Fuar alanında kentin önemli girdileri arasında yer alan Samsun Sigarasının da maketi bulunuyordu. Açık hava tiyatrosu, havuz, büyük sergi evleri, çarşısı, gençlik heykeli ve müzikli restoranları ile bir döneme damga vuran Samsun Fuarı, her yıl Temmuz aylarında ise şehir dışından gelen misafirlerini ağırlıyordu.

Samsun Fuarının aktif olduğu yıllarda özellikle Temmuz aylarında şehirde ki tüm oteller neredeyse doluyor, kent ekonomisi canlanıyordu. İşte o yıllarda akıllarda kalan Samsun Fuarının kuyu içinde dönen efsane motorcuları da, izleyenlerin yüreklerini ağza getiriyordu. Samsun Fuarının kuyu içinde dönen efsane motorcuları arasında ise Bafralı Bekir Akça ve oğlu Tahir Akça'da bulunuyordu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

İşte size Samsun Fuarının o efsane motorcularının kuyu için gerçekleştirdiği o muhteşem şovun görüntüleri..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Partili protokol sosyal mesafe hatasını düzeltti

Samsun'da AK Partili protokol sosyal mesafe hatasını düzeltti