28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN İÇİN VERİLEN MADİKAL ENDÜSTRİ BÖLGESİ ÖNERGESİNE BURSA MİLLETVEKİLİ DESTEK VERDİ

Samsun için verilen Madikal Endüstri Bölgesi önergesine Bursa milletvekili destek verdi

Samsun için verilen Madikal Endüstri Bölgesi önergesine Bursa milletvekili destek verdi. Samsun'da Madikal, Biyomedikal ve Tıbbi Cihaz İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi kurulması ile ilgili MHP'nin verdiği önergenin rededilmesine Tıp Doktoru CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil'den eleştiri geldi.

16 Haziran 2017 Cuma 17:21 SAMSUN HABER
Samsun'da Madikal, Biyomedikal ve Tıbbi Cihaz İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi kurulması ile ilgili önergenin Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmede rededilmesi üzerine konuşan CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, "Ben de yıllardır hastanelerde çalışan bir genel cerrah olarak bu konunun tekrar bu Meclis tarafından gündeme alınmasını ve ciddiye alınmasını öneririm" dedi.

MHP Samsun Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun'da Madikal, Biyomedikal ve Tıbbi Cihaz İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi kurulması ile ilgili önerge verdiklerini ve bu önergenin de aralarında AK Parti Samsun Milletvekillerinin de olduğu AK Parti grubu tarafından rededildiğini açıklamıştı. 

TBMM'de rededilen önerge ile ilgili ise MHP'li Erhan Usta'ya CHP Bursa Milletvekili olan Tıp Doktoru Ceyhun İrgil'den destek geldi. CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, MHP'nin Samun'da kurulması için verdiği Madikal, Biyomedikal ve Tıbbi Cihaz İleri Teknoloji Endüstri Bölgesi önergesinin red edilmesi ile ilgili mecliste yaptığı konuşmada, "Samsun Milletvekili Erhan Usta aslında Türkiye için çok hayati bir noktaya parmak bastı. Ben de yıllardır hastanelerde çalışan bir genel cerrah olarak bu konunun tekrar bu Meclis tarafından gündeme alınmasını ve ciddiye alınmasını öneririm. Çünkü onlarca hastane kuruyorsunuz, şehir hastaneleri kuruyorsunuz ve yüzlerce tıbbi malzeme almak zorundasınız. Bir tane uyduruk veya Türkiye’de üretilebilecek bir makasa -şu anda marka vermek istemiyorum- Amerika’ya, Avrupa’ya, İsviçre’ye 100 binlerce lira… Bir makas için bazen 10 bin lira para ödüyorsunuz. Oysa Samsun’daki üreticiler, Samsun’daki bu girişimciler bunu başarmıştı ve yüzlerce tıbbi alet yapıyorlar. Biz Türkiye’ye yük olmasın diye birçok aletimizi Samsun’dan alıyorduk. İsterseniz bu konuyu gerçekten bir daha gözden geçirin ve Samsunlu üreticilerin önünü açın ki Türkiye tıbbi alet gereksinimini Samsun’dan karşılasın ve bütün dünyaya da oradan sata bilesiniz çünkü dünyada bir tane üretici var." dedi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Hasan Turan

18 Eylül 2018 Salı 11:46

Fransa nın güneyinde yaşayanlar, kuzeydeki fabrikanın ürününü almazmış. Sebep : Çocuğum işsiz kalır diye.Samsunlularda inşallah Fransızlar gibi yapar. Yoksa birde bakmışsınız, çocuklarınız iş sebebiyle, Samsunu terk etmişler. Bizim gibi Samsun da Çinliler ile ortak, Reeder marka telefon üretiliyor. Samsunlular çocuklarını düşünüyorsa tercihi bu telefon olmalı.Tıbbi Cihaz Endüstrisi, Samsun da 5-10 bin kişiyi hatta daha çoğunu istihdam edebilir.

Ahmet zemci Koç

18 Haziran 2017 Pazar 06:53

Samsun 'da doğup büyüyen kaç millet vekili varki Samsuna ve MEDİKAL'ci arkadaşlara sahip çıksınlar.

NEVZAT DOĞAN.

14 Kasım 2017 Salı 19:00

6 YIL ÖNCE YAĞ ALIMI İÇİN SATICILARI DOLAŞTIĞIMIZDA BİR DÜKKAN SAHİBİ MİLLETVEKİLLERİNDEN HEP TRABZONA HİZMET EDİYORLAR NEDİR BU KARDEŞİM DEMİŞTİ BENDE SEN NERELİSİN DEYİNCE VAKFIKEBİRLİYİM DEYİNCE GÜLMEYE BAŞLADIK DEDİ KARDEŞİM KIRK YIL ÖNCE GELMİŞİZ BURAYA BURDAKİ ADAM EKMEK YEMESİNMİ KENDİ İLİNE HİZMET ETSENE HERŞEYİ GÖTÜRÜYORSUN TRABZONA

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Furkan Köse ve Hasan Hatipoğlu'nu renklerine bağladı

Samsunspor Furkan Köse ve Hasan Hatipoğlu'nu renklerine bağladı