27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA AKDAĞ KAYAK MERKEZİNDE YAŞANAN TELESİYEJ SORUNUNUN DETAYLARI!

Samsun'da Akdağ Kayak Merkezinde yaşanan telesiyej sorununun detayları!

Samsun'da Akdağ Kayak Merkezinde yaşanan telesiyej sorununun detayları! Akdağ Kayak Merkezinde yenilenmesi gereken telesiyej halatlarının maliyeti 30 milyon TL..

08 Ocak 2022 Cumartesi 15:00 SAMSUN HABER

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde telesiyejler, halatların yıpranması ve bu halatların yenilenememesi sebebi ile çalışmıyor. Kış turizminin önemli adreslerinden bir olan Akdağ Kayak Merkezinde yaşanan telesiyej sorunu ne zaman çözülecek!


İKİNCİ EL HALATLAR ALINMIŞ
Akdağ Kayak Merkezinde telesiyejlerin çalışmama sebepleri ile ilgili dikkat çekici detaylar var. Akdağ Kayak Merkezi yapılırken alınan telesiyej halatlarının ikinci el olduğu öğrenilirken, şuan söz konusu halatlar için ciddi anlamda yıpranma olması nedeniyle çürük raporu bulunduğu bildirildi. 

YENİ HALAT MALİYETİ 30 MİLYON TL
Samsun Büyükşehir Belediyesinin kış sezonu öncesi kayak merkezindeki telesiyejleri denetlettirdiği, yapılan bu denetimde, halatların yıprandığının belirlendiği ve uzman bir ekip tarafından da telesiyejleri taşıyan halatlara, çürük raporu verildiği gündeme geldi. 

CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞTIRILMIYOR
Halatların yenilenmesi ile ilgili çalışma yapıldığı ancak pandemi süreci nedeniyle sorunun çözümünde gecikmeler yaşandığı bildirilirken, yeni halat maliyetinin ise 30 milyon liraları bulduğu ve yeni halat bulunamaması nedeniyle de Akdağ Kayak Merkezindeki telesiyejlerin şuan için can güvenliğini sağlama amacıyla, çalıştırılmadığı öğrenildi. Akdağ Kayak Merkezinde telesiyejlere yeni halat alımı ile ilgili çalışmaların sürdüğü, sorunun ise önümüzdeki kış sezonuna çözüme kavuşturulması bekleniyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesinin servis kazasında hayatını kaybeden iki işçi dualarla anıldı

Samsun'da Atakum Belediyesinin servis kazasında hayatını kaybeden iki işçi dualarla anıldı