24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA KURAL TANIMAZ ARAÇ VE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ TEPKİ ÇEKİYOR

Samsun'da kural tanımaz araç ve motosiklet sürücüleri tepki çekiyor

Samsun'da kural tanımaz araç sürücülerinin yaya kaldırımları ve engelli yollarını işgal etmesi yayaları çileden çıkartırken, motosiklet sürücülerinin de yaya geçitlerini kullanması tepki çekiyor.

24 Ocak 2018 Çarşamba 17:57 SAMSUN HABER

Samsun Haber- Samsun'da araç sürücülerinin yaya kaldırımlarını ve engelli yollarını işgal etmesi tepki çekiyor. 


Samsun'da kural tanımaz araç sürücülerinin yaya kaldırımları ve engelli yollarını işgal etmesi yayaları çileden çıkartıyor. Yaya kaldırımının üzerine araçlarını bırakan sürücüler, yayaları artık canından bezdir. Kural tanımaz araç sürücülerinin yanı sıra motosikletli sürücülerinde yaya geçitlerini kullanmaya başlaması, karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayalara ise zor anlar yaşatıyor. 

Araç sürücülerinin, kaldırım girişi ve kaldırımların üzerine araçlarını bırakmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Şehirde trafik polisi yok mu. Bu kural ihlallerini görmüyorlar mı. Yayalar kaldırımda yürüyebilmek için araçların üzerinden mi atlayacak. Bu da yetmezmiş gibi motosikletli sürücülerde yaya geçitlerini kullanmaya başladı. Motosikletli ile gelen sürücü, sanki yaya geçidi onun için yapılmış gibi bu yolu kullanarak karşıya geçiyor." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun için gece gündüz çalışıyoruz

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun için gece gündüz çalışıyoruz