13 Ağustos 2020 Perşembe

SAMSUN'DA O MAHALLEDE YAŞANAN PATLAMANIN NEDENİ DOĞALGAZ DEĞİL BOŞ TÜP!

Samsun'da o mahallede yaşanan patlamanın nedeni doğalgaz değil boş tüp!

Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesinde yaşanan patlamaya doğalgazın değil, patlamanın yaşandığı lokantada bulunan boş tüpün-LPG neden olduğu gündeme geldi.

13 Temmuz 2018 Cuma 13:40 SAMSUN HABER

Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesinde bir lokantada meydana gelen patlamanın doğalgaz değil LPG'den kaynaklandığı kesinleşti.


Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesinde önceki gün gece saatlerinde yaşanan patlama olayına doğalgazın değil, patlamanın yaşandığı lokantada bulunan LPG-tüplerin neden olduğu gündeme geldi.

İlkadım ilçesi İlyasköy mahallesinde önceki gün gece saatlerinde yaşanan büyük yatlama sonrası ortalık savaş alanına dönerken, meydana gelen patlamada mucize eseri ölen yada yaralanan olmamıştı. Patlama sonrası İlyasköy mahallesinde çok sayıda iş yeri ile birlikte araç hasar görürken, SAMGAZ görevlileri tarafından patlamaya neyin neden olduğu ile ilgili yapılan ön incelemede lokantada bulunan LPG-tüplere dikkat çekilmişti.

İlyasköy mahallesinde meydana gelen patlamaya doğalgazın değil yüksek olasılıkla lokantada bulunan tüplerin neden olduğu öğrenildi. Patlama ile ilgili bir iddiada İlyasköy mahallesinde yer alan lokantada bulunan boş tüplerin hava sıcaklığı nedeni ile patlamış olabileceği bu patlamanın diğer dolu tüplerinde patlamasına neden olmuş olabileceği bildirildi.

Samsun'un doğalgaz güvenliği konusunda pilot il seçildiği ve SAMGAZ'ın bu konuda sıkı denetimler yaptığı bildirilirken, İlyasköy mahallesinde yaşanan patlamaya boş tüp patlamasının neden olduğu ihtimalinin yüksek olasılık olduğuna dikkat çekildi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ulugazi TOKİ konutlarında Burak Avcı isimli transı öldüren kişi sevgilisi çıktı

Samsun'da Ulugazi TOKİ konutlarında Burak Avcı isimli transı öldüren kişi sevgilisi çıktı