30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA SAMKART'LARA HES KODU TANIMLAMASI NEDENİYLE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Samsun'da SAMKART'lara HES kodu tanımlaması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu

Samsun'da toplu taşıma araçlarına getirilen HES kodu zorunluluğu kapsamında SAMKART'lara tanımlanacak bilgiler nedeniyle Cumhuriyet Meydanında uzun kuyruklar oluştu.

06 Kasım 2020 Cuma 15:26 SAMSUN HABER

Samsun'da yapılan SAMKART'lara HES kodu tanımlaması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu.


Samsun SAMULAŞ A.Ş bünyesinde bulunan toplu taşıma araçları için Korona Virüs tedbirleri kapsamında HES kodu zorunluluğu getirilmişti. SAMULAŞ A.Ş SAMKART'ı olan vatandaşların HES kodu tanımlamasını yapmaya başlarken, bu işlemlerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanında ki durakta uzun kuyruklar oluştu.

SAMKART'larına HES kodu tanımlamasını yaptırmak isteyen vatandaşlar, oluşturdukları uzun kuyruklarda sosyal mesafe kuralına dikkat etmezken, saatlerdir süren kuyruklar nedeniyle duruma tepki gösterdi. Korona Virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar nedeniyle Samsun'da artık tramvay ve toplu taşıma araçlarına HES kodu ile binilebilecek. SAMKART'ın da HES kodu tanımlaması olmayan yolcular ise tramvay ve toplu taşıma araçlarına alınmayacak. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsun 55

08 Kasım 2020 Pazar 15:45

05337888080 numaradan müşteri numarasini ogrenip, internet sitesinden bu islemi kolaylikla yapabilirler. Ama kuyruk beklemek hoşlarına gidiyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesine ikinci stadyum yapılacak

Samsun'un Tekkeköy ilçesine ikinci stadyum yapılacak