28 Mayıs 2020 Perşembe

SAMSUN'UN ASARCIK İLÇESİNDE BANKA ÇALIŞANI ÇALIŞTIĞI BANKAYI SOYDU

Samsun'un Asarcık ilçesinde banka çalışanı çalıştığı bankayı soydu

Samsun Haber- Samsun'un Asarcık ilçesinde bir banka çalışanı A.K'nın bankaya ait 500 bin TL ile esnaflara ait 1.5 milyon TL olmak üzere toplam 2 milyon TL parayı zimmetine geçirdiği iddia edildi.

01 Nisan 2018 Pazar 01:54 SAMSUN HABER

Samsun'un Asarcık ilçesinde bulunan bir banka şubesinin banka çalışanı tarafından soyulduğu gündeme geldi.


Samsun'un Asarcık ilçesinde bulunan bir bankada, banka çalışanı A.K tarafından soyulduğu bununla birlikte esnaflara ait paraları da üzerine geçirdiği iddia edildi.

Asarcık ilçesinde banka çalışanı A.K'nin yakalanarak tutuklandığı öğrenilirken, olayla ilgili Asarcık ilçesine müfettiş geldiği öğrenildi. Asarcık ilçesinde bir bankanın şubesinde yaşanan olayda, banka çalışanının üzerine geçirdiği esnaflara ait parayı ve banka hesaplarından çektiği 500 bin TL paranın akıbeti ise bilinmiyor. 

Samsun'un Asarcık ilçesinde banka çalışanının, bankanın ve esnaflara ait toplam 2 milyon TL parayı kendi üzerine geçirdiği iddiası ile tutuklandığı bildirildi. Olay sonrası gelen müfettişin ise esnafların yaşadığı mağduriyetin- samsunkenthaber- giderileceğini söylediği ancak şuana dek bu konuda bir gelişme olmadığı kaydedildi.

TOLGA BASMACI 13 MİLYON DOLARI ALIP SIRRA KADEM BASTI

Öte yandan Asarcık ilçesinde banka çalışanın paraları üzerine geçirmesi olayının bir benzeri ise 2008 yılında yaşanmıştı. Samsun'da Akbank Şubesinde çalışan Tolga Basmacı, 2008 yılında müşterilere ait hesaplardan 13 milyon doları İsviçre bankaları üzerinden adına açtırdığı hesaplara aktararak sırra kadem basmıştı. Banka müşterilerinin hesaplarında ki parayı kendi üzerine geçiren Tolga Basmacı, yaşanan olayın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen yakalanamamıştı. Tolga Basmacı'nın üzerine geçirdiği 13 milyon dolar para ile Amerika'ya kaçtığı ve burada en son olarak bir benzin istasyonu açtığı ortaya çıkmıştı. 

SamsunKentHaber

Haber içeriğinin telif hakları saklıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan memurlara caka uyarısı geldi

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan memurlara caka uyarısı geldi