04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUNSPOR KULÜBÜ TFF 1.LİG 2016-2017 SEZONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsunspor Kulübü TFF 1.Lig 2016-2017 sezonu ile ilgili açıklama yaptı

Samsunspor Kulübü TFF 1.Lig 2016-2017 sezonu ile ilgili açıklama yaptı. Samsunspor Kulüp Yönetimi Bandırmaspor maçı ile sona eren TFF 1.Lig 2016-2017 sezonu ile ilgili açıklama yaptı.

23 Mayıs 2017 Salı 18:16 SAMSUNSPOR
Samsunspor Kulübü, TFF 1.Lig 2016-2017 sezonunu değerlendirdiği açıklamada, TFF 1'inci Ligi başarılı bir şekilde bitirmediklerini açıkladı. Samsunspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada bu sezon ligde kalmayı hedeflediklerini belirten kulüp yönetimi2016-2017 TFF 1'inci Lig sezonu ile ilgili şu açıklamalara bulundu.


"Yönetsel faaliyetlerimize başlarken hedefimiz, kulübümüze puan sildirecek aşamaya gelmiş olan Yabancı ve Yerli Futbolcu borçlarını yapılandırmak, şeffaf bir Muhasebe Sistemi kurabilmek ve Sürdürülebilir Sportif Başarı sağlamaktı. Bu oldukça ağır ve bir o kadar da onurlu göreve talip olurken özellikle Samsunsporluların ve Samsun dinamiklerinin verdikleri destek ve güven bizim cesaretimizi artıran en önemli unsur olmuştur.

Yabancı ve Yerli futbolcu borçlarında günümüze kadar çok önemli miktarda borçlar ödenmiş, puan silme cezalarının önüne geçilmiştir. 2016-2017 sezonu devre arasında 9 Milyon 800 bin TL eski futbolcu borcu ödenerek Transfer Yasağı kaldırılmış ve ikinci devre için transferler yapılabilmiştir. Kulüp Lisans Sistemi mali kriterleri yerine getirilerek lisans alınmış ve bu kanaldan gelecek puan silme cezasının önüne geçilmiştir.

 
Bu sezona başlarken kurulumuzu en çok sıkıntıda bırakan “Eski Futbolcu Borçları” ve “Transfer Yasağı” olmuştur. Bu sebeple kadromuz kısıtlı kalmış ve ilk yarı sonunda sadece 11 puan toplanabilmiştir. Bu sonuç öngörüldüğü için de hedef bu sezon için “Ligde Kalmak” olarak sezon başında tarafımızdan kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Netice itibarı ile bir “Başarı” olarak görmediğimiz bu sonuç bilinmelidir ki, en az taraftarlarımız kadar biz yöneticileri de üzmüştür. Bununla birlikte Samsunspor şu anda TFF 1.Lig ekibidir. Gelecek sezonda bu ligde hedef koyarak oynayacak güce ve birikime sahiptir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Manchester Arena saldırganının ismi açıklandı

Manchester Arena saldırganının ismi açıklandı