29 Kasım 2021 Pazartesi

YILPORT SAMSUNSPOR-ALTINORDU MAÇINDA ÇIKAN TARAFTAR KRİZİNİ KİMLER ÖNLEDİ

Yılport Samsunspor-Altınordu maçında çıkan taraftar krizini kimler önledi

Yılport Samsunspor-Altınordu play-off rövanş maçında Altınordu'nun Başkanı "Bu maçı oynatmam" dedi kriz çıktı. Çıkan krizi kimler önledi..

23 Mayıs 2021 Pazar 15:54 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor'un Süyer Lig umudu ile çıktığı Altınordu play-off rövanş karşılaşmasında, Şeref Tribününde stada alınan Samsunsporlu taraftarlar nedeniyle kriz yaşandı.


Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, dün gece oynanan Yılport Samsunspor maçı öncesi 19 Mayıs Stadına Samsunsporlu taraftarların alınmasına tepki göstererek "Bu maçı oynatmam" dedi, kriz çıktı.

2 BİN TARAFTAR MAÇA GİRDİ
19 Mayıs Stadında maçın henüz başlamadığı dakikalarda yaşanan kriz Şeref Tribününde gerginliğe neden oldu. Maç öncesi stada Milletvekili Fuat Köktaş'ın girişimleri ile yaklaşık 2 bin Samsunspor taraftarının girişi  sağlanırken, Altınordu Başkanı Özkan'ın bu duruma tepki gösterdiği ve maçın oynanmaması için girişimlerde bulunduğu gündeme geldi. 

KRİZİ KARAASLAN VE KÖKTAŞ ÇÖZDÜ
Maçın yaşanan bu kriz nedeniyle, oynanmaması yönünde anlık gelişmelerin olduğu, karşılaşmanın adeta oynanmaması ve oynanması yönünde hakemlerinde ikilemde kaldığı öğrenildi. Yaşanan bu krize ise AK Parti Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın müdahale ettiği, spor bakanını arayarak sorunu çözdükleri ve Altınordu taraftarlarının da stada girmelerinin sağlandığı, krizin müdahaleler sonrası yatıştırıldığı ve maçın oynanması yönünde kararın aldırıldığı öğrenildi. Öte yandan maçta yaşanan bu kriz ve maç atmosferi sebebi ile Yılport Samsunspor yöneticisi Veysel Bilen'in tansiyonunun çıktığı, tribüne doktorların gelerek Bilen'i locada tedavi altına aldıkları kaydedildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam istifa etti mi etmedi mi?

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam istifa etti mi etmedi mi?