27 Ekim 2021 Çarşamba

YÜKSEL YILDIRIM SÜLEYMAN SOYLU'NUN SUÇ DUYURUSU SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

Yüksel Yıldırım Süleyman Soylu'nun suç duyurusu sonrası açıklama yaptı

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi ile ilgili suç duyurusu sonrası kamuoyu açıklaması yaptı.

02 Mayıs 2021 Pazar 02:16 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun isminin geçtiği açıklaması sonrası hakkında yapılan suç duyurusunun ardından kamuoyu açıklaması yaptı.


Yüksel Yıldırım yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Samsunspor olarak şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz TFF 1. Lig'de pandemi yasaklarına rağmen rakip takımların seyircili bir şekilde müsabakalara çıkmasına karşılık, Samsunsporumuzun müsabakalarına hiç bir şekilde seyirci alamayışımızın şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşamaktayız. 30 Nisan 2021 tarihinde ani olarak katıldığım canlı yayında, taraftarlarımızın maçlara gelememesinin üzüntüsünü ve heyecanıyla, basın mensuplarının sorduğu 'Maçlarımıza niçin rakip takımlar gibi seyirci alamıyoruz?' sorusu üzerine, diğer takımların oynadıkları müsabakalarda sayın İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak müsamaha gösterildiği hatta Adana Demirspor Kulübü Başkanı'nın Sayın İçişleri Bakanımızın manevi oğlu gibi görüldüğü, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, yanlış anlaşıldım. Pandemi yasakları sürecinde seyirci konusundaki olumsuzların önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nun, stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yapmış olduğu yazılı tebligatlara rağmen, bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım Samsun ilimizde kurallara uyulup da bazı illerde uyulmaması sonucu, yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır. Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan sayın İçişleri Bakanımızını ve Emniyet Teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirine sunarım. Yüksel Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

norvecten

03 Mayıs 2021 Pazartesi 17:30

Icisler bakanimizi cok seciyoruz ama cifte standart cok yanlis . Ben , bakanimizdan hic boyle bir sey beklemezdim . Aksine bakanimizin butun ailesi Bafrada ikamet ediyor . Hakaret olmadi bizim duygularimizi dile getirdi baskanimiz

Vatan Daştan

02 Mayıs 2021 Pazar 03:39

Başkan bundan önceki açıklamalarına katılmıyorum ama son açıklamana imzanı atarım, masa başında kaybettik...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, Samsunspor için Bakan Süleyman Soylu ile  görüştü

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, Samsunspor için Bakan Süleyman Soylu ile görüştü