10 Mayıs 2021 Pazartesi

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN'DAN S-400 AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan S-400 açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, S-400'ler ile ilgili yaptığı açıklamada, "S-400'ler Türkiye'nin tüm dünyaya gücünü, egemenliğini ve boyun eğmeyen bir ülke olduğunu ilan etmesidir." dedi.

14 Temmuz 2019 Pazar 13:13 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, S-400'lerle ilgili açıklama yaptı.


S-400'ler ile Türkiye'nin hava sahası güvenliği ile ilgili önemli bir adım attığını söyleyen Çiğdem Karaaslan, her türlü tehdite ve baskıya rağmen Türkiye'nin S-400'leri alarak boyun eğmeyen bir ülke olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdiğine dikkati çekti.

S-400'lerin alımı ile ilgili  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı tavrının, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalışanları büyük bir hüsrana uğrattığını kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaslan, "S-400'leri alamayacağımızı söylediler, alırsak yaptırım uygulayacaklarını belirtip tehdit ettiler. Ama Türkiye her zamanki gibi bu tehditlere pabuç bırakmayarak S-400'leri aldı.  Türkiye'ye hala hasta adam gibi görenler, güçsüz görenler, bugüne kadar hep hayal kırıklığına uğradı.  Bundan sonrada uğramaya devam edecekler" dedi.

TEHDİTLERE SALDIRILARA BOYUN EĞMEDİK
Türkiye'yi özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra baskı ve tehdit dili ile akılları sıra sindirmeye çalışanların olduğuna işaret eden Çiğdem Karaaslan, "Ayağımızın tökezlemesini bekliyorlar. Ve bunun için senaryolar ortaya koyuyorlar. Biz 15 Temmuz'dan sonra bu ülkede Yavuz Sultan Selim Köprüsünü yaptık ve hizmete açtık. 15 Temmuz'dan sonra bir daha  toplanamaz, kendine gelemez denilen bir ülke, devasa bir eseri yaparak tüm dünyaya biz güçlüyüz, ayaktayız mesajı verdi. Yine ekonomik saldırıların peş peşe geldiği süreçlerde İstanbul'a yeni havalimanını yaptık ve bu süreçtede ülkemizi esaret altına almaya çalışanlara karşı, biz bitti demeden bitmez mesajını verdik. Türkiye ne yaparlarsa yapsınlar, her badireden güçlenerek çıktı ve yoluna devam etti. Türkiye ne adım atarsa atsın yoluna hep taş koymaya çalıştılar.  Fakat Türkiye, güçlü liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ve ona inanan aziz milletimiz sayesinde yollarımıza döşenen o taşları tek tek alıp attı. Şimdi S-400'leri aldık. Bunun için de Türkiye'yi tehdit ettiler, boyun eğmedik. Birileri çıktı S-400'leri almamızı istemedi, birileri çıktı Türkiye S-400'leri alamaz dedi. Türkiye'nin büyüyüp, gelişmesini istemeyen, tökezlemesini bekleyenlerin yerli işbirlikçileri koro halinde savunma sistemini güçlendirmek isteyen bir ülkenin yani kendi ülkelerinin karşısına dikildiler. Her şeye ve her şeye rağmen Türkiye, S-400'leri alarak yine ve yeniden tüm dünyaya gereken mesajı verdi. S-400'ler Türkiye'nin tüm dünyaya gücünü, egemenliğini ve boyun eğmeyen bir ülke olduğunu ilan etmesidir." dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun S-400'lerle ilgili "Savaş çıkarsa alırız" sözlerini de eleştiren Çiğdem Karaaslan, "Türkiye'nin savunma sistemlerini güçlendirmesi, hava sahası koridorunu güvenlik altına alması kimi ve kimleri neden rahatsız ediyor.  Böyle bir şey olabilir mi. Türkiye'nin S-400'leri almasından bu ülkede yaşayan herkesin mutlu ve gururlu olması gerekir. " diye konuştu.
SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım: Beni kurtlara yem etmek için düğmeye basmışlar-Yedirtmeyiz

Yüksel Yıldırım: Beni kurtlara yem etmek için düğmeye basmışlar-Yedirtmeyiz