19 Ocak 2021 Salı

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU, CANİK VE YAKAKENT TEŞKİLATININ İSTİFALARINI ALDIKLARINI AÇIKLADI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, Canik ve Yakakent Teşkilatının istifalarını aldıklarını açıkladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, teşkilat içi görev değişikliği ve parti teşkilatlarının yenilenmesi çerçevesinde; Yakakent ve Canik ilçe yönetimlerinin ve başkanlarının istifalarını aldıklarını açıkladı.

22 Ağustos 2019 Perşembe 11:57 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel'in istifalarını aldıklarını açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda kamuoyuna açıkladığı üzere parti teşkilatlarımızın kongre süreci sonbaharda başlayacaktır. Samsun İl Başkanlığı olarak Genel Merkezimiz tarafından belirlenecek kongre takvimi öncesinde çalışmalarımızı ve hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 

AK Parti’de teşkilat içi değişimler ve yenilenmeler partimizin dinamizminin bir göstergesidir. Biz bu tür yenilenmeleri her zaman bir bayrak değişimi olarak değerlendirdik, değerlendiriyoruz. Zira AK Parti daima kendisiyle yarışan ve her dönem yenilenen kadroları ile tamamen başarıya odaklanan bir siyasi harekettir. Bu çerçevede yaptığımız istişareler sonucunda olağan bir gelişme olarak; Yakakent ve Canik ilçelerimizin ilçe başkanlıklarının ve yönetimlerinin istifalarını aldık. Arkadaşlarımıza partimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. İlçe Başkanlarımız ve yönetim kurullarındaki arkadaşlarımızın parti üyelikleri devam ediyor. Partimizden kopmuş değiller. Kendileri ile hukukumuz her zaman devam edecektir. AK Parti ailemizin birer neferi olarak her zaman yanımızda olacaklardır.

Siyasette de hayatın diğer alanlarında da bu tür gelişmeleri nihai bir sonuç olarak değerlendirmemek gerekir. Sonuçta edinilmiş ciddi bir birikim söz konusu. Biz parti olarak bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etme arzumuzu da ifade ediyoruz. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Aksu, boşalan ilçe yönetimleri ile ilgili kısa sürede değerlendirmeler yapılarak görevlendirmelerin yapılacağını ve gerektiğinde konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ahmet 5561

23 Ağustos 2019 Cuma 18:35

sayın başkan sen ne zaman gidiyorsun

ahmet 5561

23 Ağustos 2019 Cuma 18:24

neden alındılar ercan eler osman gencin adamı, ahmet günel başkanla anlaşamıyor peki seçimde başarısızlıkları aşikar olan ilkadım ve atakum ilçe başkanları ne olacak ayrıca ekonomik kriz ve eyt sorunu çözülmeden ak parti samsunda daha kazanamayacak mı başkan yerel seçimden sonra öyle demişti ya

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da istifası alınan AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, açıklama yaptı

Samsun'da istifası alınan AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, açıklama yaptı