22 Ekim 2021 Cuma

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSU'NUN KAYYIM AÇIKLAMASI YANLIŞ ANLAŞILDI

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun kayyım açıklaması yanlış anlaşıldı

Samsun'da AK Parti İl Başkanı Av. Ersan Aksu'nun İlkadım Belediyesi ile ilgili yaptığı kayyım açıklaması kamuoyunda yanlış anlaşıldı. İlkadım Belediyesine kayyım atandığını sanan bir çok vatandaş bu duruma tepki gösterdi.

04 Ekim 2020 Pazar 14:54 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun İYİ Partili İlkadım Belediyesi ile ilgili yaptığı kayyım açıklaması şehrin gündemi oldu.  Bir çok kişi bu açıklama ile İlkadım Belediyesine kayyım atandığını sandı.. Oysa AK Parti İl Başkanı Aksu'nun kayyım açıklaması tamamı ile yanlış anlaşıldı..


İlkadım Belediyesi için gündeme gelen kayyım tartışmaları Samsun'un gündemi olurken, İYİ Parti ve CHP İl Başkanları ve milletvekillerinin de tartışmaya dahil olması ile konu iyice dallanıp budaklandı..

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun önceki gün il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında bir muhabirin kendisine İlkadım Belediyesi ile ilgili kayyım söylentilerinin olduğunu sorması ve bu soruya verdiği yanıt, kayyım tartışmasının fitilini ateşledi. Muhabirin sorusuna yanıt veren  AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun bu açıklamasında direkt olarak İlkadım Belediyesine kayyım atanacağı yada atanması gerektiğine yönelik bir ifade kullanmadığı görüldü.

Açıklamasında Kayyım konusunun kendilerinin değerlendirebileceği bir konu olmadığını belirten Ersan Aksu,  basın toplantısında, şu sözleri kullandı  "İlkadım Belediyesi'ne kayyum atanacaksa bu yasal bir boyut çerçevesinde gerçekleşir. Şayet gereği varsa, her zaman için değerlendirilebilecek bir husustur. Ancak bunun değerlendirmesi bize ait bir konu değildir. İçişleri Bakanlığı suistimal ya da başka bir husus varsa değerlendirmesini yapar" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Ertuğrul

05 Ekim 2020 Pazartesi 14:19

Ak partili embesil senin gibi cemaat kafalı sapık lardır sen ne hakla bu millete embesil diyorsun hiç merak etme ak partili parazit seçimleri bekliyor embesil dedin millet her kim milletin aklıyla dalga geçer bunun bedelini sandıkta öder

ak partili

04 Ekim 2020 Pazar 20:43

bravo!!! yine millet yanlış anladı!! yine bu millete kesin faturayı!! ersan aksu doğru konuştu bu millet embesil ya yine yanlış anladı. SÖYLEDİKLERİ AÇIK VE NETTİ. KAYYIM ATANABİLİR DEDİ. DEĞERLENDİRMEDEN FALAN BAHSETMEDİ. koltuk korkusu öylesine büyükki, milleti anlama özürlü yapacak kadar ileri gitti. kenthabere teessüf ederim hemen çanak tuttunuz! halbuki 4 haber solda farklı görmüştünüz.

Merih

04 Ekim 2020 Pazar 15:16

Ersan AksuSamsunda sıfırı tükettiniz bundan sonra ne yapsanız faydasız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da üreticiler KÖYTÜR'ün Keskinoğlu firması gibi kurtarılmasını istedi

Samsun'da üreticiler KÖYTÜR'ün Keskinoğlu firması gibi kurtarılmasını istedi